به گزارش CNN فارسی ، این مکان Unimaru است که محیط هنر را اخیرا ناامن کرده است. این موزه بر روی DMZ ، منطقه غیرنظامی‌ کشور کره قرار دارد، سرزمینی که کره شمالی و کره جنوبی را از یکدیگر جدا می‌کند.

نمایشگاه افتتاحیه آن، با عنوان “سکوی هنر و صلح DMZ 2021″، شامل ۳۴ اثر هنری از ۳۲ هنرمند بود و در سپتامبر ۲۰۲۱ افتتاح شد. قبل از تبدیل شدن به موزه، Unimaru یک اتاق ترخیص کالا از گمرک بود که بازدیدکنندگان قبل از اینکه اجازه بازدید از آن را پیدا کنند، از غربالگری های امنیتی عبور می کردند. سپس این دفتر با یک دفتر بزرگتر جایگزین شد.

این ساختمان تا اوایل سال ۲۰۲۱ خالی بود، تا زمانی که شرکت معماری MPART – که همچنین موزه ملی هنرهای معاصر مدرن (MMCA) را در سئول طراحی کرد – آن را دوباره با عنوان Unimaru راه اندازی کرد. نام موزه ترکیبی از دو کلمه کره ای است: “uni” به معنی یک و “maru” به معنای فضا.

طبق بیانیه موزه، سقف آن باز شد تا بازدیدکنندگان بتوانند بیشتر منظره و نمای فولادی را ببینند “که بیانگر محدودیت زمان و مکان در DMZ است”.

به دلیل نگرانی‌های امنیتی و ویروس کرونا، تعداد بازدیدکنندگان عمداً کم نگه داشته می‌شود.

حداکثر پنج گروه تور در روز، با حداکثر ۳۰ نفر در هر گروه، در زمان باز بودن موزه مجاز به بازدید هستند. اکنون Unimaru در حال برگزاری نمایشگاه بعدی خود است.

افرادی که مایل به بازدید هستند باید به وزارت اتحاد کره جنوبی (MOU) – نهاد رسمی دولتی که اتحاد مجدد کره ها و گفتگو بین دو کشور را ترویج می کند – برای دریافت مجوز درخواست دهند.

پس از تایید، بلیت رایگان بازدید موزه Unimaru را دریافت می‌کنند و می‌توانند سوار یکی از اتوبوس‌های ویژه شوند که مجاز به حمل مهمانان غیرنظامی به DMZ هستند.

پس از بررسی شناسنامه مهمانان ، توسط اساتید و کارمندان MOU در اطراف موزه اسکورت می‌شوند. این کارکنان تفاهم نامه غیرنظامی هستند و سلاح حمل نمی کنند.

همه بازدیدکنندگان DMZ باید از کد لباس پیروی کنند که دامن های کوتاه، شلوارک کوتاه و هر چیزی که دارای ممنوعیت برای پوشش باشد را ممنوع می کند.

آنها مجاز نیستند برای هر کسی که ممکن است ببینند دست تکان دهند یا بدون اجازه از چیزی عکس بگیرند، در این صورت با قوانین مسائل امنیتی روبرو خواهند شد.

کودکان زیر ۸ سال نیز بدون در نظر گرفتن کشور مبدا از بازدید DMZ منع می شوند.

ترجمه از سایت CNN

دیدگاهتان را بنویسید