به گزارش CNN فارسي ، پلیس کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد یکی از اعضای تیم محافظت از « جو بایدن » رئیس جمهور آمریکا را بازداشت کرده است.

پلیس سئول اعلام کرد روز گذشته (پنجشنبه) یکی از اعضای تیم تأمین امنیت بایدن بابت مصرف مشروبات الکلی و توهین به شهروندان کره‌ای دستگیر شده است.

در بیانیه پلیس آمده است، این فرد که برای وزارت امنیت داخلی آمریکا کار می‌کند ساعات اولیه روز پنجشنبه به وقت محلی در مقابل هتل در نظر گرفته شده برای اقامت بایدن، بر سر گرفتن تاکسی، زد و خورد به راه انداخته بود.

بایدن پس از ورود به کره جنوبی اعلام کرد، آینده در حوزه اقیانوس هند-آرام نوشته خواهد شد و زمان آن رسیده واشنگتن و متحدانش بر روی یکدیگر سرمایه‌گذاری کنند.

بازداشت یکی از اعضای تیم محافظت از بایدن در حالی اتفاق افتاده که از روز پنجشنبه، پلیس سئول سطح امنیتی اطراف ناحیه «یانگسان» را به شکل چشمگیری افزایش داده است.

کره جنوبی در این‌باره نوشت، پلیس ملی این کشور ۲۰ هزار نیرو را در سئول و حومه مستقر می‌کند.

پلیس کره جنوبی تدابیر امنیتی برای مقابله با شرایط اضطراری محتمل را به بالاترین سطح رسانده و ۷۲۰۰ نیروی پلیس به طور جداگانه مسئول برقراری امنیت نشست آمریکا-کره جنوبی خواهند بود که روز شنبه برگزار می‌شود.

هم زمان با سفر بایدن به کره جنوبی، ارزیابی اطلاعاتی آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شده حکایت از آن دارد که کره شمالی در حال آماده شدن برای آزمایش احتمالی موشک بالستیک قاره پیما ظرف ۴۸ تا ۹۶ ساعت آینده است.

دیدگاهتان را بنویسید