به گزارش CNN فارسي ، دمیتری روگوزین ، رئیس آژانس فضایی روسیه (Roscosmos)‌ و همچنین معاون پیشین نخست وزیر این کشور در رابطه با عواقب شدت گرفتن تنش‌ ها به ناتو هشدار داد. او گفت که در صورت بروز یک جنگ هسته‌ ای، روسیه قادر خواهد بود کشور های عضو ناتو را در تنها نیم ساعت نابود کند.

نابودی فوری ناتو در صورت وقوع جنگ هسته ای با روسیه

البته وی تاکید کرد که به خاطر اینکه عواقب چنین جنگی کل کره زمین را تحت تاثیر قرار خواهد داد، باید در هر صورت از آن جلوگیری کرد. همچنین روسیه هر سال در نهم ماه می، پیروزی بر آلمان نازی را با برگزاری رژه نظامی جشم می‌گیرد؛ اما تاکید این کشور بر تم هسته ای در مراسم امسال باعث ایجاد نگرانی‌هایی در مقامات غربی شده است.

از موارد قابل توجه در این رژه می‌ توان به حضور هواپیمای ایلوشین Il-80 معروف به روز قیامت اشاره کرد. این هواپیما قرار است نقش مقر فرماندهی روسیه در صورت وقوع جنگ هسته ای را ایفا کند.البته این اولین بار نیست که روگوزین تهدیدهای عجیبی را متوجه کشورهای غربی میکند. وی پیشتر نیز پس از اعلام تحریم روسیه به خاطر تجاوز به اوکراین، گفته بود که ممکن است ایستگاه فضایی بین‌المللی روی خاک آمریکا یا اروپا سقوط کند و از آنجایی که خطری متوجه روسیه نیست، آنها به این مسئله اهمیتی نمی‌ دهند.

او همچنین ادعا کرده بود که موشک‌های روسی قابل اعتماد‌ترین موشک‌های جهان هستند و احتمالا افرادی که تحریم‌ها را پایه‌ریزی کرده‌اند از بیماری آلزایمر رنج می‌برند. با وجود اینکه ممکن است این گونه اظهار نظر ها صرفا جنگ روانی باشند، اما نمی‌توان احتمال بیشتر شدن تنش‌ ها و وقوع یک جنگ هسته ای ویرانگر را نادیده گرفت.

به نظر شما اگر جنگ جهانی سوم یک جنگ هسته ای باشد، روسیه قادر به نابودی کشور های ناتو در ۳۰ دقیقه خواهد بود؟

دیدگاهتان را بنویسید