به گزارش CNN فارسی ، بر اساس گزارش خبرگزاری عراق، دو موشک کاتیوشا به سوی منطقه سبز بغداد شلیک شده و سامانه‌های پدافندی “سی-‌آر‌‌‌ای‌ام” C-RAM مستقر در سفارت آمریکا موفق شده است یکی از این موشک‌ ها را رهگیری و منهدم کند. راکت دوم در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد فرود آمده و به دو خودرو خسارت وارد کرده است.

نیروهای امنیتی عراق برای کشف محل شلیک راکت‌های کاتیوشا تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند.

پس از حمله موشکی به منطقه امنیتی سبز بغداد بلافاصله آژیرهای خطر به صدا درآمده و ورودی‌های این منطقه مسدود شده است.

منطقه سبز بغداد محل استقرار سفارت‌های خارجی از جمله سفارت آمریکا و ساختمان‌های دولتی است. این منطقه قبلا نیز هدف موشک‌ هایی بوده است که به گفته مقامات آمریکایی توسط گروه‌های تحت حمایت ایران شلیک شده‌اند.

تنش‌ها میان ایران و آمریکا در عراق پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران توسط آمریکا به اوج خود رسیده بود.

مقامات آمریکایی گفته‌اند که شبه نظامیان مورد حمایت ایران می‌توانند حملات خود به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه را با فرا رسیدن سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی و ابومهدی‌ المهندس، فرمانده پیشین شبه‌نظامیان عراقی افزایش دهند.

ژنرال فرانک مک کنزی، فرمانده ارشد ارتش آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) اخیرا در مصاحبه با  خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که ایالات متحده ۲۵۰۰ سرباز خود را در عراق نگه خواهد داشت.

او افزود که جمهوری اسلامی مصمم است آمریکا را از عراق بیرون براند و آمریکا این احتمال را می‌دهد که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق دست به خشونت‌های فزاینده‌ای علیه نیروها و کارکنان آمریکایی در این کشور بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید