آوریل هینز، مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی در تلاش است تا مخفیانه به آتش اعتراضات به جنگ غزه در این کشور دامن بزند و از اعتماد عمومی به نهادهای دموکراتیک در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بکاهد.
خانم هینز با تاکید بر اینکه از حسن نیت معترضان و تلاش آنها برای ابراز عقیده پیرامون جنگ در غزه اطمینان دارد حکومت ایران را متهم کرد که در مواردی تلاش کرده از معترضان حمایت مالی کند. وی تاکید کرد: «آمریکایی‌هایی که هدف این کارزار ایران هستند احتمالا خود از تعامل و کمک گرفتن از یک دولت خارجی بی‌خبرند.»
او از تمام شهروندان این کشور خواست که در ارتباط‌های اینترنتی خود با حساب‌ها و افرادی که شخصا نمی‌شناسند هوشیار باشند.»
از آغاز جنگ اسرائيل در غزه دانشگاه‌های آمریکا بارها صحنه تظاهرات و جدل‌های لفظی درباره جنگ اسرائیل – غزه بود اما بعد از مدتی این اعتراض‌ها فراگیر شد. معترضان در این اعتراضات از دانشگاه‌ها خواسته‌اند تا از سرمایه گذاری دارایی‌های دانشگاه‌های بزرگ در شرکت‌های اسلحه سازی و یا سایر صنایع حامی جنگ اسرائیل در غزه خودداری کنند و به این ترتیب مانع از «نسل کشی» در جریان جنگ اسرائيل در غزه شوند.
به گفته خانم هینز گروه‌های مرتبط با حکومت ایران با استفاده از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار در آمریکا جعل هویت به عنوان فعالان اینترنتی معترضان را تشویق کرده‌اند و به برخی از گروه‌های معترض کمک مالی کرده‌اند: «رویکرد حکومت ایران به طور فزاینده‌ای تهاجمی تر شده و به دنبال دامن زدن به اختلافات و کاهش اعتماد مردم به نهادهای دموکراتیک است.»

دیدگاهتان را بنویسید