امروز، به دستور من، نیروهای نظامی ایالات متحده به همراه بریتانیا و با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و هلند با موفقیت حملاتی را علیه تعدادی از اهداف در یمن انجام دادند که توسط شورشیان حوثی برای به خطر انداختن آزادی دریانوردی در یکی از اهداف مورد استفاده قرار گرفتند. حیاتی ترین آبراه های جهان

این حملات در پاسخ مستقیم به حملات بی‌سابقه حوثی‌ها علیه کشتی‌های دریایی بین‌المللی در دریای سرخ از جمله استفاده از موشک‌های بالستیک ضد کشتی برای اولین بار در تاریخ است.

این حملات ایالات متحده، دریانوردان غیرنظامی و شرکای ما را به خطر انداخته، تجارت را به خطر انداخته و آزادی دریانوردی را به خطر انداخته است.

بیش از ۵۰ کشور در ۲۷ حمله به کشتیرانی تجاری بین المللی متاثر شده اند. خدمه بیش از ۲۰ کشور در اقدامات دزدی دریایی تهدید یا گروگان گرفته شده اند.

بیش از ۲۰۰۰ کشتی مجبور شده اند هزاران مایل را تغییر دهند تا از دریای سرخ اجتناب کنند.

که می تواند هفته ها تاخیر در زمان ارسال محصول ایجاد کند. و در ۹ ژانویه، حوثی ها بزرگترین حمله خود را تا به امروز به طور مستقیم کشتی های آمریکایی را هدف قرار دادند.

پاسخ جامعه بین المللی به این حملات بی پروا متحد و قاطع بوده است. ماه گذشته، ایالات متحده عملیات نگهبان رفاه را آغاز کرد – ائتلافی متشکل از بیش از ۲۰ کشور متعهد به دفاع از کشتیرانی بین المللی و جلوگیری از حملات حوثی ها در دریای سرخ. ما همچنین به بیش از ۴۰ کشور در محکومیت تهدیدات حوثی ها پیوستیم. هفته گذشته، همراه با ۱۳ متحد و شریک، هشداری صریح دادیم مبنی بر اینکه شورشیان حوثی در صورت عدم توقف حملات، عواقب آن را متحمل خواهند شد.
و دیروز، شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ای را تصویب کرد که از حوثی ها خواست به حملات به کشتی های تجاری و تجاری پایان دهند.

اقدام دفاعی امروز به دنبال این کارزار دیپلماتیک گسترده و تشدید حملات شورشیان حوثی علیه کشتی‌های تجاری صورت می‌گیرد.

این حملات هدفمند پیام روشنی است مبنی بر اینکه ایالات متحده و شرکای ما حملات به پرسنل ما را تحمل نخواهند کرد یا به بازیگران متخاصم اجازه نخواهند داد آزادی ناوبری را در یکی از حیاتی ترین مسیرهای تجاری جهان به خطر بیندازند. من در صورت لزوم از انجام اقدامات بیشتر برای محافظت از مردم خود و جریان آزاد تجارت بین المللی دریغ نمی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید