امیر دبیری‌مهر «پژوهشگر علوم انسانی» در یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: امروز برای تعمیر آب میوه گیری خانگی، طرح ترافیک خریدم و رفتم ساختمان آلومینیوم در جمهوری. اون طرفها همه چیز پیدا میشه جز جای پارک . ماشین را در پارکینگ چارسو پارک کردم. طبقه سوم اقای سیفی محصولات کن‌وود را تعمیر میکنه…کنوود هم مثل بسیاری از شرکت‌ها در ایران نمایندگی نداره… قبلا شرکت ستاره کیش جهان نمایندگی بوده که ۱۰ ساله به دلیل تاسف‌باری که می‌گویند ریشه در فساد دولتی داشته تعطیل شده…نیم ساعتی که در مغازه بودم بالغ بر ۵ مشتری مراجعه کردند و تقاضای قطعات یدکی لوازم خانگی می‌کردند و با دو پاسخ بیشتر مواجه نشدند 
یا قطعه موجود نبود و ملت سرگردان در طبقات در بازار شام آلومینیوم بودند یا اگر موجود بود از قیمت سرسام‌اور سرگیجه می گرفتند و از آنجا که توان خرید نداشتند بی خیال می‌شدند برای نمونه یک پارچ آب‌میوه‌گیری که بنده بعد از ۶ ماه پیدا کردم سه و نیم میلیون بود یعنی ۳۵ میلیون ریال.
نکته جالب اینجاست که توسعه نامتوازن را باید در کف خیابان و در مغازه‌ها فهم کرد ، در نبود قطعات، در گرانی سرسام اور، در نبود خدمات پس از فروش، در بی‌معنی بودن گارانتی و وارانتی …. نه در گزارش‌های رسمی و رسانه‌های دولتی که با گل و بلبل نشان دادن همه چیز مقامات را فریب می‌دهند و اعتماد مردم را کم می‌کنند.
اخبار صداوسیما و خبرگزاری‌های و روزنامه‌های  رسمی تصویری که از ایران ارایه می دهند که تصویر ایده‌ال در ذهن مقامات کشور است نه ایرانی که مردم در آن زندگی می‌کنند. این کشور و آن کشور زمین تا اسمان با هم فرق دارند. اقایان مسوولان که نگران امیدواری مردم هستید لطفا برای فهمیدن ایران واقعی به کوی و خیابان بروید، به تعمیرگاه و فروشگاه بروید، معامله کنید خرید کنید مترو و اتوبوس و تاکسی سوار شوید شبها ساعت ۱۰ شب به بعد در تهران تردد کنید…ایرانی را خواهید دید که در جهان دیگری است شبیه به همه چیز هست جز ان چیزی که رسانه‌های رسمی از ایران نشان می‌دهند!

این پست دارای یک دیدگاه است

  1. فرزاد

    من نمی دونم بالاخره ایران ما پیشرفتس یا اونی است که شما می فرمایید … در هر دو صورت .. یک چیز تو کتم نمی ره .. اینه که امثال شما فقط بلدید گیر بدید … لطف کنید شما درستش کنید ..بی زحمت … مگه بده آدم سعی کنه که کشورو پیشرفت بده …. من اگه نتونم یک زمانی آبمیوه گیری رو تعمیر کنم … سعی می کنم .. یک دست سازشو درست کنم… شما باید سعی کنی …سعی زیاد .. خواب و تنبلی تا کی اقای ایرانی ؟؟؟؟؟
    ایران سرزمین مردمان سخت کوش است … من با یک رنده معمولی و یکمی توری چند سال آبمیوه می گرفتم برای برادر کوچیکم .. اون زمان جنگ هم بود … 😭😢😢😢😢

    1
    1

دیدگاهتان را بنویسید