به گزارش CNN فارسی فرهنگ لغت کالینز این اصطلاح را برای به رسمیت شناختن فناوری ادغام دنیای پول، فناوری و هنر انتخاب کرد. کالینز NFT ها را اینگونه تعریف می کند: «گواهی دیجیتال منحصر به فرد، ثبت شده در یک بلاک چین، که برای ثبت مالکیت دارایی مانند یک اثر هنری یا مجموعه ای استفاده می شود».

در حالی که یکی از انواع توکن جایزه برتر را به خود اختصاص داد، رمزارز، مخفف رمزارز، و خلاصه فناوری بلاک چین به طور کلی، نیز در فهرست نهایی قرار گرفتند. یکی دیگر از ورودی های فهرست نهایی کالینز متاورس بود. این پلتفرم که به عنوان «نسخه پیشنهادی اینترنت که محیط‌های مجازی سه‌بعدی را در بر می‌گیرد» تعریف می‌شود، پتانسیل این پلتفرم برای خدمت به عنوان یک الگوی جدید، مارک زاکربرگ را بر آن داشت تا نام شرکت مادر فیس‌بوک را به Meta Platforms Inc تغییر دهد.

در حالی که NFT ها به عنوان یک بازار جدید منفجر شده اند، آنها همچنین مشروعیت خود را به عنوان آثار هنری نشان می دهند. یک صرافی محبوب ارزهای دیجیتال سنگاپور میزبان نمایشگاه هنری NFT با آثاری از اندی وارهول و بیپل بود. این نمایشگاه با نام «راست کلیک + ذخیره» توسط مؤسسه مفهومی رستوران سنگاپوری Appetite و با مشارکت صرافی ارزهای دیجیتال سنگاپور، کوینهاکو راه اندازی شد.

این مجموعه شامل عبارات هنری اولیه از صنعت ارزهای دیجیتال است و فرهنگ بصری جوامع کریپتو را به نمایش می گذارد. این نمایشگاه بین ۷ تا ۱۴ نوامبر برگزار شد، جایی که آثار امانت گرفته شده از مجموعه داران و هنرمندان، چهار اتاق را در Fine Art Storage Services در La Freeport پر کردند.

بدون عنوان (گل) اثر اندی وارهول، زنده اثر مایکل جوزف وینکلمن، معروف به بیپل، توهمات ماشینی: زمین مریخ مصنوعی اثر رفیک آنادول، و پرتره‌های ذهن رابرت آلیس از جمله آثاری بودند که به نمایش گذاشته شدند. کار اندی وارهول تقریباً مربوط به سال ۱۹۸۵ است که در سال ۲۰۱۴ از فلاپی دیسک بازیابی شده و در سال ۲۰۲۱ به عنوان NFT ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید