دکتر عمار الزامیلی، سخنگوی اداره بهداشت محلی، گفت که حداقل ۴۱ نفر در آتش سوزی بیمارستان در شهر ناصریه در جنوب شرقی عراق کشته شده اند. حداقل پنج نفر به شدت زخمی شدند.
الزامیلی گفت که آتش سوزی دوشنبه شب پس از منفجر شدن مخازن اکسیژن در ICU در معالجه بیماران Covid-19 آغاز شده است.
الزامیلی عنوان کرد: “تیم های دفاع مدنی موفق شدند آتش سوزی عمده را که در بیمارستان الحسین شهر رخ داد را با کمک کارمندان بهداشت و داوطلبان محله  کنترل و خاموش کنند.”
الزامیلی و دیگر مقامات بهداشتی نتوانستند بگویند که هنگام آتش سوزی چه تعداد از افراد در داخل ساختمان بودند اما گفتند که برای زنده ماندن کارمندان بهداشت و دیگر افراد، عملیات برای تخلیه افراد ادامه دارد.
دفتر وی صبح سه شنبه گفت، نخست وزیر عراق مصطفی الکاظمی جلسه ای اضطراری با تعدادی از وزرا و فرماندهان امنیتی “برای یافتن علل و پیامدهای” آتش سوزی مهلک برگزار خواهد کرد.
محمد الحلبوسی، رئیس مجلس، در توئیتر خود توئیت زد: “در محافظت از جان افراد هنگام آتش سوزی ناکام مانده ایم و وقت آن است که به این شکست فاجعه آمیز پایان داده شود و پارلمان امروز را جهت بررسی گزینه های مربوط به آنچه اتفاق افتاده است، تشکیل خواهیم داد.”
بیمارستان الحسین برای درمان بیماران Covid-19 در ابتدای شیوع بیماری همه گیر راه اندازی شد و دارای ایستگاه های قرنطینه در محل است.
در ماه آوریل، حداقل ۸۲ نفر در آتش سوزی بزرگ در بیمارستان Covid-19 در بغداد کشته شدند. این آتش سوزی پس از منفجر شدن مخازن اکسیژن در ICU Covid-19 آغاز شده بود.
ناصریه، در استان ذی قار، در حدود ۳۶۰ کیلومتری (۲۲۵ مایل) جنوب شرقی بغداد است.

دیدگاهتان را بنویسید