به گزاش CNN فارسی روز دهم از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در حالی به پایان رسید که کاروان ایران با کسب دو مدال دیگر، خود را برای روز پایانی و ارتقا به جمع ۱۰ کشور برتر در جدول مدال‌ها آماده می‌کند.
در روز دهم، کاروان ایران توسط حامد امیری در پرتاب نیزه ماده F۵۴ به مدال طلا رسید. امیری علاوه بر اینکه ایران را به دهمین مدال طلا رساند، با پرتاب ۳۱.۳۵ رکورد پارالمپیک را جابجا کرد.

امروز همچنین مهدی پوررهنما به فینال پاراتکواندو وزن منهای ۷۵ کیلوگرم راه یافت و با وجود این که تلاش زیادی کرد تا بتواند مرد طلایی دیگر کاروان ورزش ایران باشد اما در نهایت با شکست در مبارزه فینال به مدال نقره دست پیدا کرد.
در سایر رشته‌ها ورزشکاران ایران توفیقی برای کسب مدال نداشتند. مهدی محمدی دوچرخه سوار کشورمان در جاده استقامت به دلیل بارش باران، زمین خورد و به خط پایان نرسید. غلامرضا رحیمی در مرحله یک هشتم نهایی ریکرو انفرادی شکست خورد و حذف شد.

برنامه شلوغ ایران در روز شنبه

اما فردا شنبه پارالمپیک توکیو برای ایران به پایان می‌رسد. آخرین روز ورزش ایران در این دوره از بازی‌های پارالمپیک شلوغ و پر برنامه است و در پنج رشته ورزشکار خواهیم داشت.
در تیراندازی میکس، ساره جوانمردی و سمیرا ارم از ساعت ۹:۳۰ صبح (به وقت توکیو) با حریفانشان رقابت می‌کنند.
در پرتاب وزنه F۳۴، سیامک صالح فرج زاده از صبح در مرحله نهایی کارش را شروع می‌کند و در بعدازظهر هم صادق بیت سیاح و سجاد محمدیان در پرتاب نیزه حضور خواهند داشت.

در تکواندو، اصغر عزیزی اقدم و رایحه شهاب به ترتیب در اوزان مثبت ۷۵ و منهای ۵۸ کیلوگرم برای کسب مدال تلاش می‌کنند.
در تیروکمان، زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی در ماده میکس ریکرو به میدان می‌روند و در پاراکانو هم اسلام جاهدی و شهلا بهروزی راد در مرحله نیمه نهایی برای صعود به فینال در کنار حریفانشان قرار می‌گیرند.
در نهایت، تیم ملی والیبال نشسته در دیدار فینال پارالمپیک با روسیه دیدار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید