به گزارش CNN فارسی ، فدراسیون جهانی فوتبال خطاب به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده با توجه به این‌که در دوران کرونا به سر می‌بریم فدراسیون فوتبال ایران می‌تواند برای حضور تماشاگران در استادیوم آزادی به هنگام بازی تیم ملی محدودیت ایجاد کند اما حضور تماشاگران خانم در استادیوم همانند تماشاگران آقا باید به صورت غیرگزینشی باشد.

فدراسیون فوتبال ایران در تلاش بود که دیدار ایران – کره جنوبی در هفته چهارم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را با حضور تماشاگر برگزار کند که در نهایت موفق به انجام این کار نشد به این خاطر که فیفا با برگزاری این دیدار با حضور تماشاگر مخالفت کرد. طبیعتا فدراسیون فوتبال ایران نتوانست نظر مساعد فیفا را برای برگزاری این دیدار با حضور تماشاگر جلب کند که یکی از آن‌ها می‌تواند بحث حضور بانوان در استادیوم باشد. این مخالفت با فدراسیون فوتبال لبنان هم صورت گرفته و بر اساس نظر فیفا دیدار لبنان در برابر ایران ۲۰ آبان در استادیوم شهر صیدا بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود.

دیدار بعدی تیم ملی فوتبال ایران در استادیوم آزادی ۷ بهمن برابر عراق خواهد بود. در صورتی که فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد این بازی را با حضور تماشاگر برگزار کند باید برای حضور بانوان هم در استادیوم برنامه‌ریزی کند؛ آن هم به صورت غیرگزینشی. در غیر اینصورت این بازی هم بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود. در گذشته یکی دو بازی تیم ملی با حضور تماشاگران خانم برگزار شد که به نظر فیفا این حضور گزینشی بود.

با این تفاسیر تا مادامی که فدراسیون نتواند بستر مناسب را برای حضور تماشاگران خانم فراهم کند، تیم ملی بی‌تماشاگر خواهد بود. از ظواهر امر هم این‌گونه برمی‌آید که با توجه به مقاومتی که در داخل وجود دارد فعلا امکان حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید