به گزارش CNN فارسی، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در آخرین سخنرانی خود در نشست عمومی این حزب در سال جاری، در مورد روابط با ایالات متحده آمریکا یا کره جنوبی صحبت نکرد، بلکه به تفصیل مشکلات داخلی را مورد بحث قرار داده و ضرورت پیروزی در یک نبرد بزرگ مرگبار در سال ۲۰۲۲ را اعلام کرده و در عین حال گفت سال ۲۰۲۱ سال “پیروزی بزرگ” برای مردم کشور وی بود.

چهارمین جلسه عمومی کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی (WPK) از ۲۷ تا ۳۱ دسامبر برگزار شد. بر اساس گزارش کمیته مرکزی اطلاع رسانی، بودجه سال ۲۰۲۲ کشور، نتایج کاردر سال ۲۰۲۱ و برنامه های سال آینده، امور کشاورزی ، تغییرات در اساسنامه حزب حاکم کارگر و مسائل تشکیلاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نشست عمومی (پلنوم) قطعنامه ای صادر شد که به اتفاق آرا تصویب شد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفت:” مبارزه ۲۰۲۲ یک مبارزه مرگبار عظیم است که باید قاطعانه آغاز شود و باید بدون کوچکترین تاخیری به خاطر توسعه همه جانبه سوسیالیسم و به خاطر مردم بزرگ کره شمالی و اخلاف عزیز ما به پیروزی برسد”. کیم جونگ اون همچنین ابراز اطمینان کرد که مانند سال ۲۰۲۱ ، حزب و مردم کره شمالی دوباره در سال ۲۰۲۲ به پیروزی خواهند رسید.
در دو سال گذشته، کیم جونگ اون پیام‌های سال نو را برای ملت صادر نکرده است و در عوض ترجیح می‌دهد افکار خود را در سخنرانی‌هایش پس از جلسات مهم حزب در پایان سال قدیم یا آغاز سال جدید به شهروندان منتقل کند. از جمله در پایان سال ۲۰۱۹، کیم جونگ اون ریاست یک جلسه عمومی چهار روزه حزب حاکم را بر عهده داشت و برای اولین بار از زمان به قدرت رسیدن، پیام سال نو را در ژانویه ۲۰۲۰ ایراد نکرد. در سال ۲۰۲۱ نیز رهبر کره شمالی پس از کنفرانس حزب حاکم در ژانویه سخنرانی کرد اما نطق سال نو را خطاب به ملت ایراد نکرد.
امسال، کیم جونگ اون نیز در جلسه عمومی حزب حاکم سخنرانی و گزارش ارائه کرد. با توجه به بن بست مذاکرات کره شمالی با ایالات متحده و کره جنوبی در مورد خلع سلاح هسته ای، توجه به محتوای سخنرانی های رهبر کره شمالی و قطعنامه پس از نشست عمومی حزب حاکم متمرکز شد. با این حال، در خلاصه سخنرانی کیم جونگ اون و نتایج نشست عمومی که توسط کمیته مرکزی آمار منتشر شد، هیچ اشاره ای به آمریکا یا کره جنوبی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید