به گزارش CNN فارسی ، هشت سال پس از یافتن جواهرات ارزشمند در یکی از یخچال‌های کوه مون بلان، سنگ‌های گران‌قیمت بین کوهنوردی که آن‌ها را یافته بود و ادارات محلی تقسیم شدند.

اریک فورنیر، شهردار شهر کوچک شامونی در این رابطه گفت: «سنگ‌های گران‌قیمت این هفته به دو قسمت مساوی تقسیم شدند که ارزش هر قسمت ۱۵۰هزار یورو است.»

فورنیر گفت، خشنود است از این‌که این قضیه بالاخره فیصله یافته است.

شهردار شامونی از صداقت کوهنوردی که این سنگ‌ها را در سپتامبر ۲۰۱۳ در میان یخچال بوسون یافته بود قدردانی کرد. این کوهنورد که آن زمان ۲۰ ساله بود، پس از یافتن جعبه حاوی سنگ‌های قیمتی در ارتفاع ۴۳۰۰ متری بر فراز شهرک شامونی، آن‌ را به ژاندارمری محل تحویل داد.

این سنگ‌ها از جنس زمرد و یاقوت سرخ و کبود در کیسه‌های کوچکی با برچسب “ساخت هند” بسته‌بندی شده بودند. احتمال داده می‌شود، این جواهرات در هواپیمایی بوده که حدود ۵۰ سال پیش در این منطقه به کوه مون بلان اصابت کرده بود.

صاحب جواهرات پیدا نشد

در سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۶ دو هواپیمای مسافربری هندی به کوه مون بلان برخورد کردند و منهدم شدند. در سقوط هواپیمای اول ۵۸ نفر و در سقوط دومین هواپیما ۱۱۷ نفر جان خود را از دست دادند. هیچ یک از مسافران و خدمه هواپیماها جان سالم به در نبردند.

از آن زمان بدین سو، هر چند گاه یک بار تکه‌هایی از هواپیما و یا چمدان‌ها و بقایای اجساد در این منطقه پیدا می‌شوند.

گمان زده می‌شود که این جعبه حاوی جواهرات متعلق به هواپیمای ایرایندیا بوده است که در ۲۴ ژانویه ۱۹۶۶ در ارتفاع ۴۷۵۰ متری به کوه مون بلان اصابت کرد و متلاشی شد. تحقیقات نشان داد که نمی‌توان صاحب یا وراث این جواهرات را پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید