به گزارش CNN فارسی علی لاریجانی رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی و مجری توافقنامه ۲۵ ساله ایران و چین طبق شنیده‌ها با روی کارآمدن دولت سیزدهم از سمت خود در راهبری این توافقنامه استعفا داده تا پیگیری فرآیندهای مربوط به این سند راهبردی ۲۵ ساله به دست تیم دولت و معاون اول رئیس‌جمهور سپرده شود.»

خبری که به ادعاها درباره حذف او از فضای سیاسی بال و پر می دهد، اما حسین میر محمد صادقی، معاون قوانین مجلس دهم آن را رد می کند و با اشاره به استعفای لاریجانی می گوید:« موضوع اجرایی قراردادها را وزرا باید پیگیری کنند، طبعا دولت بهتر می تواند این کار را انجام بدهد و اگر وزرا حرفی بزنند امکان تداخل کار وجود دارد. بنابراین، آقای لاریجانی تصمیم گرفتند که باقی کار به عهده دولت باشد و با رهبری هم هماهنگی داشته اند.»

طبق گزارش‌ها، او که از سوی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران به عنوان مجری این قرارداد منصوب شده بود، از این سمت کناره‌گیری کرده است.

منصور حقیقت‌پور، مشاور لاریجانی اظهار داشت که او قبل از کناره‌گیری از این پرونده، هماهنگی‌ های لازم را با دفتر رهبر جمهوری اسلامی انجام داده است.

قرارداد ۲۵ ساله همکاری با چین، در ایران مخالفت‌هایی را به همراه داشته است. این در حالی است که هنوز جزئیاتی از این توافقنامه منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید