به گزارش CNN فارسی ، در حالی که در چند روز گذشته شایعاتی در مورد پیوستن این ستاره پرتغالی به منچسترسیتی شنیده می‌شد، در چرخشی ناگهانی و ساعاتی پس از اینکه مکس آلگری جدایی او را از یوونتوس تایید کرد، باشگاه منچستریونایتد به طور رسمی اعلام کرد که رونالدو بعد از ۱۲ سال به الدترافورد بازخواهد گشت. این باشگاه با انتشار عکس زیر در صفحات اجتماعی‌اش نوشت:”به خانه خوش آمدی!”

رونالدو امروز برای آخرین بار کونتیناسا را ​​ترک کرد؛ او به هم تیمی های خود اطلاع داد که به بازی در یوونتوس ادامه نخواهد داد و گفته می شد ژرژ مندس، مدیر برنامه های رونالدو، در حال مذاکره با منچستریونایتد برای بازگشت احتمالی به اولدترافورد است؛ اتفاقی که رونالدو حتی در زمان بازی در رئال مادرید هم بارها از احتمال آن سخن گفته بود.

این انتقال در حالی رخ داد که اوله گونار سولسشر، سرمربی یونایتد، نیز امروز فاش کرد شیاطین سرخ آماده هستند تا به رونالدو در ترک تورین کمک کرده و راهی برای جدایی از بیانکونری پیش پای او قرار دهند.

سولسشر در نشست خبری بازی با وولوز و در مورد رونالدو گفت: “ابتدا بگویم که فکر نمی کردم رونالدو یوونتوس را ترک کند. اگر او به دنبال تیمی دیگر است، می داند که ما اینجا منتظر او هستیم. برای من رونالدو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است و باهم ارتباط مختصری هم داشته ایم. می دانم که برونو فرناندز نیز با وی ارتباط خوبی دارد و روزهای اخیر شایعات زیادی در مورد او منتشر شده است.

باید دید در نهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد. او اسطوره منچستریونایتد است و من این شانس را داشته ام تا هم با او بازی کنم و هم مربی اش باشم. باید ببینیم چه خواهد شد.”

رونالدو اولین بار در سال ۲۰۰۳ از اسپورتینگ لیسبون به منچستریونایتد پیوست و در طول ۵ فصل حضور در این باشگاه توانست قهرمانی در لیگ برتر و چمپیونزلیگ را تجربه کند و همچنین در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار برنده توپ طلا شد. او در سال ۲۰۰۹ با انتقالی ۹۴ میلیون یورویی که او را به گران‌ترین بازیکن دنیا تبدیل کرد، راهی رئال مادرید شد و اکنون بعد از ۱۲ سال به جمع شیاطین سرخ بازگشت.

همچنین اسکای اسپورت مبلغ این انتقال را ۲۵ میلیون یورو عنوان کرده‌ است .

به نقل از مارک اوگدن ، از سوی ESPN ، رونالدو در کشور خود در پرتغال در تعطیلات ملی باقی خواهد ماند و قصد دارد اولین بازی خود را در منچستریونایتد در ۱۱ سپتامبر مقابل نیوکاسل انجام دهد.

ملی پوش پرتغالی با ۶۷۴ گل دوران حرفه ای خود در ۸۹۷ بازی در تمام مسابقات ، یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ محسوب می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید