به گزارش CNN فارسی، سویه اومیکرون کرونا ظاهراً می‌تواند باعث کاهش اشتها یا بی‌اشتهایی شود. بنا بر این گزارش این نشانه تازه توسط محققانی که روی این گونه جدید کرونا کار می‌کنند، کشف شده است.

پژوهشگران بریتانیایی در موسسه تحقیقاتی ZOE COVID Study داده‌های مربوط به علائم بیماران مبتلا به سویه اومیکرون را بررسی کردند و آن را با اطلاعات اوایل ماه اکتبر که جهش دلتا غالب بوده مقایسه کردند.

بیماران مبتلا به سویه اومیکرون که در تحقیقات شرکت داشتند، اغلب از دست دادن اشتها را به عنوان یکی از علائم گزارش کردند؛ نشانه‌ای که در افراد آلوده به سویه دلتا مشاهده نشده بود.

شایع‌ترین علائم بیماری در میان مبتلایان به اومیکرون گلودرد، آبریزش بینی، سردرد، خستگی، عطسه  و تعرق شبانه (عرق کردن زیاد در هنگام شب) بوده است.

محققان اگرچه هیچ تفاوت واضحی در مشخصات علائم دلتا و اومیکرون نیافته‌اند، اما گفته‌اند تنها ۵۰ درصد افراد سه نشانه کلاسیک کرونا یعنی تب، سرفه و نداشتن حس بویایی یا چشایی را داشتند.

انستیتو روبرت کخ اکنون از مشاهده سویه اومیکرون کرونا در تمامی ایالت‌های آلمان خبر داده است. اگرچه موارد ثبت شده سویه دلتا در آلمان در حال حاضر غالب است اما شمار موارد شناسایی شده اومیکرون در هفته‌های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید