به گزارش CNN فارسی ، روزنامه «السیاسه» کویت روز یک‌شنبه، ۱۶ آبان این خبر را به نقل از منابع امنیتی این کشور منتشر کرده و نوشته است که از جمله اتهامات این افراد «جذب جوانان برای همکاری با حزب‌الله لبنان در سوریه و یمن و تامین مالی آن‌‌ها از جمله از طریق جمع‌آوری کمک‌های مردمی از مساجد بدون مجوز قبلی بوده است».

به گفته این منابع امنیتی، «پولشویی»، «مشارکت در اقدامات تروریستی» و «قاچاق مواد مخدر در سوریه و یمن» از دیگر اتهامات این افراد است.

اسامی این افراد به صورت اختصاری در رسانه‌های کویت منتشر شده است و گفته شده است که یکی از افراد بازداشت شده، «یکی از آنها پسر یکی از نمایندگان سابق مجلس و دیگری برادر یکی از نمایندگان سابق مجلس است.

به گزارش رسانه‌های کویت یک مقام ارشد دولتی و همچنین یک نفر که در پرونده‌هایی چون ربودن هواپیمای «۴۲۲» کویت در دهه هشتاد میلادی مشارکت داشته، بازداشت شده‌اند.

ربایش هواپیمای پرواز ۴۲۲ کویت به سال ۱۳۶۷ بازمی‌گردد که طی آن یک گروه چریک لبنانی که خواستار آزادی ۱۷ زندانی شیعه بودند، این هواپیما را که عازم تایلند بود، ربودند و این هواپیما مجبور به فرود در فرودگاه مشهد شد.

دولت کویت در سال‌های گذشته چندین بار از بازداشت افرادی در ارتباط با ایران و حزب‌الله لبنان خبر داده بود و افراد بازداشت شده را متهم به راه‌اندازی شبکه جاسوسی کرده است.

از جمله در مرداد ۹۶ وزارت کشور کویت از بازداشت ۱۲ نفر از اعضای یک گروه درارتباط با ایران و حزب‌الله لبنان خبر داده بود. بازداشت این افراد مرتبط با پرونده مشهور به «گروه عبدلی» صورت گرفته بود.

اعضای این گروه به وارد کردن، انبار و اختفای مواد منفجره، تسلیحات و مهمات و داشتن دستگاه‌های غیرقانونی استراق سمع متهم شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید