به گزارش CNN فارسی ، منچستریونایتد در نهایت حکم به برکناری اوله کنار سولسشر داد و داستان سرمربی نروژی در این باشگاه پایان یافت. اوله که اسطوره منچستریونایتد است، در دوران مربیگری نتوانست توقعات را برآورده کند و یونایتد اکنون به دنبال انتخاب پنجمین مربی دوران پسا فرگوسن است.

دیوید مویس، لوئیس فن خال، ژوزه مورینیو و سولسشر هیچکدام نتوانستند پس از سر الکس فرگوسن، یونایتد را به قهرمانی لیگ برتر برسانند و در میان اینها تنها آقای خاص بود که عملکرد به نسبت قابل قبول تری داشت.

سولسشر سال گذشته یونایتد را به فینال لیگ اروپا رساند اما در ضیافت پنالتی ها برابر ویارئال مغلوب شد. او نتوانست همچون مورینیو یونایتد را به قهرمانی این جام برساند و در حال حاضر شیاطین سرخ در لیگ برتر با قعر جدول فاصله شان نزدیک تر است تا صدر جدول(۱۱ امتیاز در مقابل ۱۲ امتیاز) .

دیروز و پس از ۵ ساعت جلسه سران باشگاه، حکم برکناری سولسشر امضا شد و ساعتی پیش حنبه رسمی پیدا کرد. ۹ میلیون یورو به مرد نروژی به عنوان غرامت باید پرداخت شود و حالا باید دید چه کسی جانشین او خواهد شد.

پس از دو شکست ۵-۰ از لیورپول و ۲-۰ از سیتی، آنتونیو کونته به عنوان جدی ترین گزینه جانشینی سولسشر مطرح بود ولی مربی ایتالیایی اکنون هدایت تاتنهام را برعهده دارد و از فهرست یونایتد طبعا خط خورده است.

طبق گزارش اتلتیک، انتخاب فوری جانشین برای سولسشر غیرممکن است و تا آمدن نفر بعدی، دارن فلچر بازیکن سابق یونایتد مربی موقت خواهد بود.

تلگراف و اتلتیک نوشته اند که زین الدین زیدان گزینه اول جانشینی سولسشر است ولی متقاعد کردن مربی سابق رئال به سادگی میسر نخواهد بود. زیزو پس از ترک رئال فعلا از فوتبال فاصله گرفته ولی پیشنهاد هدایت یونایتد می تواند برای بازگشت او بسیار جذاب باشد.

پس از زیزو نام هایی چون برندان راجرز و مائوریسیو پوچتینو نیز مطرح شده اند ولی هر دو در حال حاضر مشغول به کار هستند. راجرز مربی لستر است و پوچتینپو نیز هدایت پی اس جی را برعهده دارد.

راجرز اخیرا در پاسخ به سوالی در مورد جانشینی سولسشر گفته بود:« سوال محترمانه ای نیست. من مربی لستر هستم و سولسشر نیز هدایت یونایتد را برعهده دارد. از اینکه مربی لستر هستم، احساس غرور می کنم.»

گزینه های دیگر فهرست یونایتد برای جانشینی سولسشر، لوران بلان مربی الریان، اریک تن هاگ مربی آاژاکس و نیز جولن لوپتگی مربی سویا هستند. اتلتیک از لوپتگی به عنوان جدیدترین گزینه سران منچستر نام برده است. کسی که زمانی سرمربی تیم ملی اسپانیا و رئال بود و در دو سال گذشته با سویا نتایج خوبی کسب کرده است.

لوپتگی که به خاطر هدایت رئال، سه روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸ از تیم ملی اسپانیا برکنار شد، در رئال عمر کوتاهی داشت و پس از شکست سنگین در ال کلاسیکو جای خود را به سانتی سولاری داد ولی او در سویا اعاده حیثیت کرد و توانست این تیم را سال ۲۰۲۰ قهرمان لیگ اروپا کند.

زیدان، لوپتگی یا یک مربی دیگر؛ چه کسی روی نیمکت داغ منچستریونایتد خواهد نشست؟

دیدگاهتان را بنویسید