به گزارش CNN فارسی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ادعاهای جدید الهام علیف رییس جمهوری آذربایجان علیه ایران در نشست سران کشورهای مشترک‌المنافع را قویا تکذیب کرد و آن را ساختگی دانست.
سعید خطیب زاده تصریح کرد: طرح چنین اتهامات رسانه ای صرفا در راستای منافع اسرائیل مبنی بر تحت تاثیر قرار دادن روابط برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان می‌باشد.

خطیب زاده با تاکید بر نقش پیشروی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، تاکید کرد: تقدیم هزاران شهید و مجروح طی ۴ دهه گذشته در مبارزه با این پدیده شوم تنها یک برگ از تلاشهای متعهدانه و مستمر جمهوری اسلامی ایران در این مسیر می‌باشد که بارها و بارها توسط نهادهای بین المللی ذیربط مورد تایید قرار گرفته است.

خطیب زاده ضمن تاکید بر روابط مستحکم برادرانه بین دوملت تصریح کرد: متاسفانه به نظر می رسد به رغم پیامهای خصوصی و مثبتی که از باکو در تماس های مختلف دریافت می‌شود، تعمدی برای طرح اظهارات رسانه ای بی‌مبنا از سوی باکو وجود دارد که البته در جای خود پاسخ مقتضی داده خواهد شد.

علی‌اف در نشست سران کشورهای مشترک‌المنافع گفته بود ایران به مدت ۳۰ سال از طریق ارمنستان به اروپا مواد مخدر قاچاق کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید