به گزارش CNN فارسی، ویروس جدیدی در اسرائیل تحت عنوان ویروس فلورونا – Florona کشف شده است که با ترکیب دو ویروس آنفولانزا و کرونا به وجود آمده است.

مطابق با جدیدترین گزارش‌ها، زن بارداری که برای زایمان به مرکز درمانی رابین در اسرائیل مراجعه کرده،‌ به صورت همزمان به ویروس آنفولانزا و کرونا مبتلا شده است و ترکیب جدید و نادری را تحت عنوان فلورونا تشکیل داده است. گفته می‌ شود که وزارت بهداشت اسرائیل هم‌اکنون بررسی پرونده را در دستور کار خود قرار داده و مشخص نکرده که ترکیبی از کرونا و آنفولانزا باعث بروز بیماری جدی‌ تری می‌شود یا خیر؟

پروفسور آرنون ویژنیتسرونت، مدیر بخش زنان مرکز درمانی رابین عنوان کرده است که شخص مذکور به محض ورود تحت آزمایش کرونا و آنفولانزا قرار گرفت و نتیجه برای هر دو مثبت بود.

اگرچه گمان می‌رود این مورد نخستین مورد ابتلا به ویروس فلورونا بوده باشد،‌ اما کارشناسان مدعی هستند که افراد دیگری نیز به این ویروس آلوده شده‌ اند، اما هنوز شناسایی نشده‌ اند. مدیر بخش زنان مرکز درمانی رابین ادامه داد که طی سال گذشته هیچ‌یک از زنان باردار یا زایمان کرده به آنفولانزا مبتلا نشده بودند، اما هم‌اکنون مواردی از ابتلا همزمان به آنفولانزا و کووید-۱۹ شناسایی شده است و تعداد مبتلایان روز به روز در حال افزایش است.

اسرائیل نخستین کشوری است که دوز چهارم واکسن کرونا را برای افرادی که بیشتر در معرض ابتلا به کووید-۱۹ قرار دارند تجویز کرده است، زیرا هم‌اکنون برای مقابله با موجی از عفونت‌های ناشی از سویه اومیکرون آماده می‌شود.

از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز حدود ۸۰۰۰ نفر از شهروندان اسرائیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. هم‌اکنون نیز ۲۰ هزار نفر از شهروندان به دلیل ابتلا به این ویروس در بیمارستان بستری هستند و ۹۴ نفر در شرایط وخیمی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید