به گزارش CNN فارسی بهرام عین اللهی درباره نامه ای که از یکی از محققان پزشکی کشور درباره میزان اثرگذاری واکسن کرونا منتشر شد, گفت: این مطالعات کامل نشده و زود منتشر شد و این تحقیق هنوز به نتیجه کامل نرسیده است.

وی ادامه داد: بر اساس مطالعات بین المللی، واکسیناسیون نتایج بسیار خوبی دارد و به مردم اطمینان می دهم که واکسن هایی که در داخل استفاده می شود جزو بهترین واکسن های جهان است.

وزیر بهداشت گفت: واکسن سینوفارم موجود و مورد استفاده در کشورمان واکسن اصلی پکن هست و مردم نباید به مطالب فضای مجازی توجه کنند.

آقای عین اللهی افزود: علت این که واکسن را وارد می کنیم این است که زمان برای ما مهم است و باید زودتر به ایمنی برسیم اگر بخواهیم معطل تولیدات داخلی واکسن شویم تا به ۱۶۰ میلیون دُز واکسن مورد نیاز برسیم باید خیلی صبر کنیم در حالی که اکنون برای ما حتی یک ساعت هم مهم است.

وی با اشاره به اینکه تولید واکسن از مرحله آزمایشگاهی تا صنعتی شدن, زمان بر است، اضافه کرد: به علل گوناگون از جمله تحریم ها و مشکلات اجرایی, واکسن ساز داخلی تا کنون ۱۴ میلیون دُز به ما تحویل داده است.

وزیر بهداشت, درمان و آموزش پزشکی گفت: به مقدار تولید واکسن داخل, از واردات واکسن خارجی کم می کنیم اما زمان را از دست نمی دهیم.

آقای عین اللهی افزود: برای ترویج واکسیناسیون تنها کاری که می توانیم انجام دهیم, روشنگری است و همکاران ما در اکثر شبکه های صدا و سیما حضور می یابند و روشنگری می کنند.
وی افزود: اولین اولویت دولت, مبارزه با کرونا بود و واقعاً مردانه وارد شد و به عنوان کار اساسی, آن را انجام داد.

وزیر بهداشت, درمان و آموزش پزشکی گفت: خروج و ورود به کشور حتماً باید با واکسیناسیون باشد و باید کارت واکسیناسیون یا پی سی آر منفی داشته باشند.

آقای عین اللهی در پاسخ به این پرسش که آیا کارمندانی که واکسن نزده اند باید هر ۷۲ ساعت تست دهند؟ گفت: این مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا نیست زیرا قابل انجام نیست.
وی افزود: تا زمانی که به هدف مورد نظر واکسیناسیون نرسیم نباید عادی انگاری کنیم و باید به تدریج, محدودیت ها را برداریم.

آقای عین اللهی اضافه کرد: آموزش و پرورش در صورتی می تواند بازگشایی مدارس را انجام دهد که بیش از ۷۰ درصد, دو دُز واکسن خود را دریافت کنند.

وی گفت: سرعت واکسیناسیون در آموزش و پرورش خوب است و امیدواریم تا اواخر آبان به هدف اصلی خود برسد و این می تواند زمینه بازگشایی مدارس شود.

وزیر بهداشت, درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان مرگ و میر در کودکان کم است اما ناقل هستند و این موضوع نگرانی ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید