به گزارش CNN فارسي ، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به نشست شماری از رهبران سیاسی افغانستان در ترکیه برای مقابله با هیئت حاکمه افغانستان گفت که «طالبان در برابر هر جریانی که برای برهم زدن نظام کنونی و امنیت افغانستان ایجاد شود، می‌ایستد».

وی با بی نتیجه خواندن این تلاش‌ها افزود که این سیاسیون در گذشته امتحان خود را داده‌اند و دیگر نباید تجربه‌ها و تلاش‌های شکست خورده خود را تکرار کنند.

مجاهد با اظهار اینکه اگر این سیاسیون خواهان صلح و توسعه افغانستان هستند، باید به کشور باز گردند و برای ثبات در کشور با طالبان همکاری کنند.

سخنگوی طالبان در ادامه تاکید کرد که به آن‌ها اجازه داده نخواهد شد تا برای برهم زدن امنیت و نظام افغانستان تلاش کنند.

وی به «رادیو آزادی» گفت: «اگر باز هم چنین جلساتی که برای فتنه‌انگیزی و ایجاد مشکل برای افغان‌هاست تا زمینه فساد، غصب و غارت را در اینجا فراهم کنند، نباید برگزار شود. وقت آن دیگر گذشته است، افغان‌ها به افرادی را که امتحان شده و در هر بار شکست خورده‌اند، فرصت نمی‌دهند که باز با سرنوشت آن‌ها بازی کنند».

پیش از این، «احمد سعیدی» کارشناس مسایل افغانستان با انتشار پیامی در فیسبوک، جزئیاتی از نشست رهبران سیاسی مخالف طالبان در منزل مارشال «عبدالرشید دوستم» رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان را منتشر کرده بود.

وی گفته بود که در این نشست توافق شده است تا همه نیروهای مخالف طالبان زیر چتر «شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان» جمع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید