به گزارش CNN فارسی ، یک شناور در حال ساخت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به نام «طلائیه» در حوضچه خشک صنایع کشتی‌ سازی ارتش در بندرعباس واژگون و حداقل یک عضو نیروی دریایی هم «کشته» شده است.

روزنامه «جروزالم‌پست»، دوشنبه ۶ نوامبر، این خبر را بر اساس تصویر ماهواره‌ای گروه نظارتی «پلنت» منتشر کرده است.

ویدویی کوتاه در رسانه‌های اجتماعی نیز از ناوی در حال واژگونی منتشر شده که در آن عده‌ای به نرده‌های کنار کشتی آویزان شده‌اند.

تصاویر گروه پلنت، شنبه ۴ دسامبر منتشر و توسط کریس بیگرز، مدیر برنامه‌های ماموریتی شرکت تجزیه و تحلیل داده «هوک‌آی ۳۶۰» به اشتراک گذاشته شده است.

مقامات ایران هنوز وقوع این حادثه را تأیید نکرده‌اند.

پبشتر ناو پشتیبان «خارک» که به ارتش ایران تعلق داشت، ژوئن سال جاری دچار حریق و در نزدیکی بندر جاسک غرق شد. برخی از مقامات ایرانی مانند حسین شتابی، فرمانده پیشین ناو تیپ منطقه یکم دریایی، غرق شدن ناو خارک را ناشی از یک «خراب‌کاری» دانستند.

پیش از آن نیز «ناوچه کنارک»، طی آن چه که بعدها «جنگ سایبری و نفوذ در سیستم الکترونیکی» نیروهای دریایی ایران خوانده شد، در مانور ارتش این کشور مورد اصابت موشک‌ قرار گرفت.

گفتنی است که کشتی‌ های تجاری، نفت‌کش‌ها و ناوهای ارتش ایران طی سال‌ها و ماه‌های اخیر به طور مکرر در آب‌های ساحلی ایران و آب‌های آزاد دچار سوانح و آسیب‌های جدی شده‌ که اغلب این حوادث به اسرائیل نسبت داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید