به گزارش CNN فارسی ، کانسپت هیوندای هفت فرمان ندارد، به جای آن یک میله فرمان دارد که برای رانندگی مستقل جمع می شود. صندلی های عقب آن مانند یک مبل چیده شده اند و به شکل L در گوشه عقب خم می شوند.

کیا EV9 کمتر تخیلی است. این خودرو دارای فرمان مستطیلی شکل است — خودروهای مفهومی به ندرت دارای فرمان گرد هستند — و صندلی هایی که در ردیف هایی مانند صندلی های یک SUV واقعی چیده شده اند.
هیوندای و کیا شرکت های نزدیک به هم هستند و اغلب مهندسی خودروهای خود را به اشتراک می گذارند. شرکت مادر هیوندای، هیوندای موتورگروه، سهم بزرگی از کیا را در اختیار دارد و هر دو با خودروهای کراس اوور بزرگ بنزینی موفقیت‌های بزرگی داشته‌اند. حتی قبل از اینکه تراشه کامپیوتری جهانی باعث تاخیر در تولید تقریباً برای همه خودروسازان شود، کیا در نگهداری شاسی بلند محبوب Telluride خود در انبار مشکل داشت زیرا تقاضا بسیار بالا بود. کراس اوور سه ردیفه Palisade هیوندای که بخش عمده مهندسی خود را با تلوراید به اشتراک می گذارد نیز فروش خوبی داشته است.

و هر دو می‌خواهند این موفقیت را حتی در زمان انتقال به خودروهای الکتریکی ادامه دهند. این کانسپت مملو از ویژگی هایی است که بعید است به یک SUV تولیدی تبدیل شود. هر دو دارای درهایی هستند که از مرکز به بیرون باز می شوند، مانند درهای انبار، بدون ستون مرکزی.
جسیکا کالدول، تحلیلگر صنعت در وب‌سایت خودرو Edmunds.com می‌گوید: «نمی‌توان انکار کرد که برندهای کره‌جنوبی اخیراً موفقیتی بیشتر از حد انتظار در بخش SUV بزرگ را تجربه کرده‌اند. اگرچه به نظر می رسد هر دو خودروی مفهومی از تولید واقعی فاصله زیادی دارند، اما نشانگر مثبتی هستند که هیوندای و کیا به افزایش مشتریان خود و توسعه خط لوله محصولات SUV بزرگ خود برای گنجاندن نسخه های الکتریکی در آینده فکر می کنند.
هیوندای و کیا هر دو این مفاهیم را به عنوان مشترک مهندسی زیربنایی، به نام “E-GMP” یا Electric Global Modular Platfor توصیف کردند. یک پلت فرم مهندسی پایه خودرو الکتریکی بسیار انعطاف پذیر است که می تواند برای ایجاد انواع مدل ها با انواع و اندازه های بسیار متفاوت استفاده شود.

ترجمه از سایت CNN 

دیدگاهتان را بنویسید