به گزارش CNN فارسی، سازمان ملل بار دیگر با ابراز نگرانی نسبت به “خشونت نیروهای امنیتی با معترضان در شهرهای مختلف ایران” اعلام کرد: «حکومت جمهوری اسلامی “نامتناسب و غیرضروی” در مبارزه با معترضان این کشور از اسلحه استفاده می‌کند.»

 

راوینا شامداسانی، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با اعلام نگرانی شدید این نهاد از موضع‌گیری‌‌های مقامات حکومتی علیه معترضان گفت: «مقامات جمهوری اسلامی باید طبق کنوانسیو‌ن‌هایی که امضا کرده‌ است به حق آزادی بیان و تجمعات احترام بگذارد.»

 

او افزوده که در ۱۱ روز گذشته هزاران نفر در تظاهرات ضد حکومتی در ایران شرکت داشته‌‌اند اما نیروهای امنیتی به سوی آنها شلیک کرده‌اند.

به گفته شامداسانی، حکومت‌ها تنها در زمانی اجازه دارند از اسلحه استفاده کنند که خطر جدی جان کسی را تهدید کرده باشد.

 

استرالیا: عمیقا نگران هستیم

 

دولت استرالیا نیز استفاده “مرگبار و نامتناسب از زور” علیه معترضان در ایران را محکوم کرد.

 

استرالیا در بیانیه ای که در این رابطه منتشر کرده نسبت به وضعیت کشته شدگان، مجروحان و بازداشت شدگان نیز ابراز نگرانی عمیق کرده است. این بیانیه ضمن حمایت از حق مردم ایران برای تظاهرات مسالمت آمیز، از مقامات جمهوری اسلامی خواستار خویشتن‌داری شده است.

 

در بیانیه دولت استرالیا آمده است: «ما در کنار زنان و دختران ایرانی در مبارزه برای برابری و توانمندی هستیم و از دولت جمهوری اسلامی می‌خواهیم که ظلم و ستم بر زنان را متوقف کند.»

ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف ایران

 

عکس‌ها و ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند، از ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف ایران خبر می‌دهند. به دلیل اختلالات گسترده اینترنتدر ایران اما ارسال و انتشار این تصاویر به کندی انجام می‌گیرد.

 

اعتراضات در چهارم مهر ماه هم‌زمان با تاریکی هوا در کرج، مناطق مختلف تهران، کرمانشاه، مناطقی از اصفهان و رشت ادامه داشته است.

واکنش شارلی ابدو به اعتراضات ایران با انتشار تصویری از رئیسی

 

در تازه‌ترین واکنش رسانه‌های مختلف جهان به اعتراضات مردمی در ایران، روزنامه “شارلی ابدو”، کاریکاتوری از ابراهیم رئیسی با دست‌های آغشته به خون منتشر کرد.

در کاریکاتور “شارلی ابدو” روی عمامه ابرهیم رئیسی آرم شرکت نایکی دیده می‌شود و بر روی عبای او شعار معروف این شرکت نوشته شده است: «فقط انجامش بده.»

دورهمی” مهران مدیری در لیست پخش نیست

 

هنرمندان سرشناس بسیاری به دنبال اعتراضات مردم در ایران، در روزهای اخیر با انتشار پست یا توئیتی در شبکه‌های اجتماعی با این حرکت اعتراضی همراه شدند. یکی از این افراد مهران مدیری بود که با انتشار ویدیویی اعلام کرد، صدا‌و‌سیما از این پس اجازه استفاده از تولیدات او را نخواهد داشت.

 

جنجال اصلی در این بین بر سر پخش برنامه “دورهمی” بود که کار ضبط و ادیت آن تمام شده و آماده پخش در شبکه نسیم بود.

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا در لیست برنامه‌های پخش شده شبکه نسیم اسمی از برنامه “دورهمی” دیده نمی‌شود. پخش برنامه قرار بود در پاییز آغاز شود.

 

این پست دارای یک دیدگاه است

  1. face face

    ژن ژیان ئازادی

دیدگاهتان را بنویسید