به گزارش CNN فارسی ، حضور مهدی مهدوی‌کیا سرمربی تیم ملی امید کشورمان در یک بازی دوستانه و نمادین جنجال‌ساز شده و حالا برخی نمایندگان مجلس خواستار برخورد با او شده‌اند.

به گزارش فرارو، چند روز پیش مهدوی‌کیا به عنوان منتخب ستارگان عرب و با پیراهنی که پرچم رژیم صهیونیستی روی آن نقش بسته بود برابر تیم منتخب جهان بازی کرد. همچنین مربیگری تیم منتخب ستارگان را هم آورام گرانت مربی اسرائیلی بر عهده داشت.

برخی رسانه‌های داخل ایران می‌گویند مهمترین هدف این دیدار عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل بوده و به شدت از حضور مهدوی‌کیا در این دیدار انتقاد کرده‌اند.

در همین راستا در دو روز گذشته نمایندگان مجلس نیز به این ماجرا واکنش نشان داده‌اند.

بیژن نوباوه وطن نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در این رابطه گفت: «باید با ورزشکاری که با لباس منقش به پرچم رژیم صهیونیستی در مسابقه فوتبال حاضر شده برخورد قانونی لازم صورت گیرد؛ چراکه اقدام وی خیانت به ملت ایران است.»

علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس گفته است اگر مهدوی کیا اطلاع نداشته و در این دام افتاده، باید هرچه سریع‌تر پوزش بخواهد.

این نماینده مجلس افزود: «کسانی که به مهدوی‌کیا مشورت دادند، این کار را دقیق انجام ندادند و او را در دام انداختند. او خواسته یا ناخواسته به سمتی قدم برداشته که منتهی به مشروعیت بخشی به این رژیم قاتل و خونریز شده است. باید به احترام مردم ظلم ستیز ایران و هواداران فوتبال جبران کند. مهدوی کیا حتما یک عمر “حسین حسین” گفته که با ظلم و ستم زاویه دارد. مهدوی کیا باید جبران کند. تلقی من این است که ندانسته وارد این مسیر شده اما اگر دانسته بوده، نمی‌دانم باید اسمش را چه گذاشت.»

اسماعیل حسین‌زهی دیگر نماینده مجلس نیز در این رابطه گفت: «ما انتظار داریم ستارگان ما از ستارگان دنیای عرب الگو بگیرند. این مسابقه غیررسمی بوده و انتظار داشتیم مهدی مهدوی‌کیا در این بازی شرکت نمی‌کرد چون به رسمیت نشناختن اسرائیل از آرمان‌های ملت بزرگ ما است.»

همچنین سازمان بسیج ورزشکاران نیز با انتشار بیانیه‌ای اقدام سرمربی تیم ملی امید را «شرم آور» خواند و آن را محکوم کرد. در این بیانیه از مقامات فدراسیون خواسته شده که پاسخگوی رفتار مهدوی‌کیا باشند.

دیدگاهتان را بنویسید