به گزارش CNN فارسی ، سردار آزمون که تا پایان فصل با باشگاه زنیت روسیه قرارداد داشت، حالا با قراردادی ۵ ساله به باشگاه بایرلورکوزن آلمان پیوسته و از این پس در بوندس لیگا حضور خواهد داشت. نکته مهم اینکه قرارداد آزمون از فصل بعد عملی خواهد شد و او تا پایان قراردادش را در زنیت سپری می‌کند تا به صورت رایگان به لورکوزن بپیوندد.

این خبر ناگهانی در حالی از سوی باشگاه آلمانی و سردار آزمون تائید شده که حتی چند روز پیش رییس باشگاه زنیت از ادامه حضور سردار در زنیت صحبت کرد و گفت که او حداقل تا پایان فصل آبی پوش خواهد ماند اما به شکلی غیرمنتظره تصاویر حضور آزمون در لورکوزن و امضای قراردادش در کنار مسئولان این باشگاه و در نهایت تصویر این بازیکن به همراه پیراهن این باشگاه بزرگ بوندس لیگا منتشر شد تا انتقالش رسمی شود.

باشگاه بایرلورکوزن ساعتی پیش از رسمی شدن این انتقال با انتشار یک توییت، وعده یک اتفاق ویژه را به هوادارانش داده بود اما کمتر کسی تصور می‌کرد که انتقال آزمون به این باشگاه، سورپرایز لورکوزنی‌ها باشد.

باشگاه بایرلورکوزن اعلام کرد که آزمون از ابتدای فصل آینده در ترکیب این تیم حضور خواهد داشت تا به این ترتیب انتقال وی از زنیت رایگان باشد.

آزمون از سال ۲۰۱۳ در لیگ روسیه حضور داشت و به مدت ۸ فصل در تیمهای روبین کازان، روستوف و زنیت بازی کرد و موفق شد عنوان آقای گلی و بهترین بازیکن فصل را با پیراهن زنیت سن پترزبورک تصاحب کند.

سردار در مجموع ۲۵۸ بار با پیراهن تیمهای روسی به میدان رفت و در حالی که شایعات بسیار زیادی را پیرامون انتقالش به تیمهای بزرگ اروپایی می‌دید، هر بار قراردادی جدید با تیمهای این کشور به امضا رساند و در نهایت با ۱۰۴ گل، لیگ روسیه را به مقصد بوندسلیگا ترک کرد.

مهاجم ۲۷ ساله ایرانی در شرایطی به بوندسلیگا منتقل می‌شود که اشکان دژاگه با پیراهن ولفسبورگ به عنوان یک ایرانی در لیگ آلمان به میدان رفت. پیش‌تر داریوش یزدانی، مهدی پاشازاده و علی موسوی در تیم لوزکوزن بازی کردند و حالا آزمون چهارمین ایرانی این تیم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید