به گزارش CNN فارسی ، بر اساس قانون کشور دانمارک، پلیس این کشور اجازه دارد تا وسایل نقلیه رانندگان بی‌احتیاط که مقررات تعیین شده را رعایت نمی‌کنند، توقیف کرده و آنها را به حراج بگذارد. مبلغ حاصل از این حراج نیز به صندوق عمومی دانمارک منتقل می‌شود. به تازگی این قانون سختگیرانه گریبانگیر راننده لامبورگینی ۳۰۰ هزار دلاری شد.

مصادره لامبورگینی ۳۰۰ هزار دلاری

یک شهروند عراقی ساکن نروژ که به تازگی یک دستگاه خودرو لامبورگینی هوراکان را به قیمت ۳۰۰ هزار دلار از آلمان خریداری کرده بود، هنگام رانندگی در بزرگراهی بین آلمان و دانمارک به دلیل سرعت غیرمجاز ۲۳۶ کیلومتر بر ساعت توسط پلیس دستگیر شد. از آنجایی که حداکثر سرعت مجاز در این بزرگراه ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است، برای این شهروند قانون سختگیرانه دانمارک لحاظ خواهد شد. علاوه بر این راننده باید به دلیل سرعت غیر مجاز نیز به صورت جداگانه جریمه بپردازد.

گفتنی است این قوانین سختگیرانه فقط مختص دانمارک نبوده و مدتی قبل در کوئینزلند استرالیا نیز راننده یک لامبورگینی حادثه‌ای را رقم زد. این راننده به دلیل ۲۰ تخلف ترافیکی و همچنین تعقیب و گریز با پلیس با سرنوشت مشابه‌ای مواجه شد. پلیس خودرو سوپر اسپرت این راننده متخلف را به مزایده گذاشت و راننده نیز ضمن محرومیت از رانندگی به ۴ سال زندان محکوم شد.

پلیس در خصوص این اتفاقی عنوان کرده بود برخی از رانندگان خودروهای لوکس به دنبال تمسخر پلیس هستند و با سرعت زیاد قصد سبقت از خودروهای پلیس را دارند، اما پلیس با این تخلفات بسیار سختگیرانه عمل خواهد و با قدرت تحقیقاتی و قوانین خود می‌تواند این رانندگان متخلف را شناسایی کرده و آنان را تحت تعقیب قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید