به گزارش CNN فارسی ، اکسننس یکی از صرافی‌های رمزارز ایرانی بود که در حال حاضر سایت آن از دسترس کاربران خارج شده و کسی جوابگوی کاربران این سایت نیست. تاکنون چندین نفر از کاربران این صرافی رمزارز با طرح شکایتی خواستار رسیدگی به وضعیت پول‌های خود شده اند.

در حال حاضر سایت اینترنتی این صرافی از دسترس خارج شده و کاربران نمی‌توانند وارد حساب‌های کاربری خود شوند.

اعطای درگاه پرداخت به یک صرافی رمزارز کلاهبردار

یکی از کاربران صرافی اکسننس در گفتگو با اقتصاد ۲۴ گفت: پس از چند ماه عضویت در پلتفرم اکسننس که با درگاه پرداخت معتبر کار می‌کند، به دلیل نیاز از چند صد میلیون موجودی خود ۲۰ میلیون تومان را فروختم، اما هرچه از پشتیبان‌های سایت صرافی اکسننس پیگیری کردم این ۲۰ میلیون تومان به حسابم واریز نشد.

این فرد که نخواست نامش فاش شود، ادامه داد: پس از پیگیری از پشتیبان، این فرد با آرامش عذرخواهی و اعلام کرد که صبور باشید و مشکلی در درگاه پرداخت به وجود آمده که به زودی حل خواهد شد و پول به حسابتان واریز می‌شود.

آدرس قلابی برای جلب اعتماد مردم

این کاربر صرافی رمزارز اکسننس به اقتصاد ۲۴ گفت: بنده مشکوک شدم و پس از اینکه چندین بار با صرافی تماس گرفتم، ولی کسی پاسخگو نبود، به آدرسی که در سایت بود مراجعه کردم. آدرس دفتر این صرافی در سایت میدان نوبنیاد ذکر شده بود، اما پس از مراجعه متوجه شدم که هیچ اثری از آن‌ها نیست.

این فرد ادامه داد: با پیگیری‌های فراوان موفق به تماس با پشتیبان سایت شدم و این فرد قول داد که آدرس صرافی را در سایت به سرعت اصلاح می‌کند. این شد که تصمیم به شکایت گرفتم.

حساب صرافی رمزارز اکسننس مسدود شد

یکی دیگر از مالباختگان صرافی اکسننس در مورد شکایت از این صرافی گفت: پس از آنکه موفق به تماس با پشتیبانی صرافی اکسننس نشدم به دفتر دادستانی مراجعه و شکایتی تنظیم کردم. بدین ترتیب پرونده به جریان افتاد و دستور توقیف حساب این صرافی ازسوی دادستانی داده شد.

این فرد ادامه داد: مدارک ثبتی حساب این صرافی رمزارز در نهایت اعلام شد. پس از پیگیری فراوان روز دوشنبه پلیس فتا حساب اعلامی را مسدود کرد.

صد‌ها مالباخته این صرافی رمزارز امیدوارند که مالک این صرافی دستگیر و سرمایه‌های آن‌ها عودت داده شود. سوال اساسی این است که شرکتی بدون مجوز از درگاه اینترنتی که زیر نظر بانک مرکزی و شاپرک است بتواند کلاهبرداری کند؟ این شرکت درگاه پرداخت داشته و مسئولان اعطاکننده درگاه پرداخت باید پاسخگوی مالباختگان باشند.

داستان درگاه‌های پرداخت و سایت‌های کلاهبرداری همچنان ادامه دارد!

دیدگاهتان را بنویسید