به گزارش CNN فارسی به نقل از خبرگزاری فرانسه، لوفت‌هانزا که بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپاست، از لغو تقریبا همه پرواز‌های این شرکت در روز چهارشنبه به دلیل اعتصاب خبر داد.

اعتصاب ۲۰ هزار نفر از کارکنان لوفت‌هانزا باعث لغو بیش از ۱۰۰۰ پرواز این شرکت در آلمان خواهد شد. این اعتصاب باعث لغو بسیاری از پرواز‌ها از جمله ۶۷۸ پرواز فرودگاه فرانکفورت، ۳۴۵ پرواز در فرودگاه مونیخ و تاخیر و اختلال در ۴۳۰ پرواز فرودگاه دوسلدورف خواهد شد.

لوفت ‌هانزا هشدا داد که روند عادی پرواز‌ها تا روز‌های بعد از این اعتصاب نیز با اختلال مواجه خواهد شد.

لوفت‌هانزا غول حمل و نقل هوایی هفته گذشته از حذف بیش از سه هزار پرواز به علت کمبود پرسنل، اعتصاب‌ها و کووید ۱۹ خبر داده بود.

این شرکت اخیرا درباره خطری که ده‌ها هزار فرصت شغلی را در این شرکت تهدید می‌کند، هشدار داده است.

لوفت‌هانزا سال گذشته با کاهش پرواز‌ها و شمار ناوگان خود به سطحی رسید که از دهه ۱۹۷۰ تاکنون بی سابقه بوده است.

با وجود بسته نجات اقتصادی ۱۱ میلیارد دلاری دولت آلمان، ۳۰ هزار تن از کارکنان لوفت‌هانزا در سال ۲۰۲۰ شغل خود را از دست دادند.

سرگردانی صد‌ها مسافر درپی اعتصاب کارکنان فرودگاه‌های استرالیا

کارکنان بخش حمل و نقل بار در فرودگاه‌های بخش شرقی استرالیا دست به اعتصاب زدند که باعث ایجاد مشکل در تحویل بار به مسافران شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ به نوشته نشریه گاردین، کارکنان بخش بار در قسمت پرواز‌های بین‌المللی در فرودگاه‌های بخش شرقی استرالیا به دلیل کاهش حقوق و نگرانی از شرایطشان تهدید به اعتصاب شدیدتر کردند.

گفته می‌شود فرودگاه‌های استرالیایی توانایی رسیدگی به ۲۰ پرواز مختلف در یک زمان را دارند. پیش از این یکی از شرکت‌های هواپیمایی هزار و ۷۰۰ خدمه خود در بخش حمل و نقل بار را اخراج کرد که دادگاه این اقدام را غیرقانونی خواند.

اگر اعتصاب ادامه‌دار باشد، روند انجام کار‌ها در بخش بین‌الملل سیدنی، ملبورن، و بریزبن با مشکل مواجه خواهد شد و احتمالا به سیستمی که در حال حاضر هم با مشکلاتی مواجه است، صدمه خواهد زد.

روز دوشنبه در سیدنی گزارش شد که صف ترمینال برای فرودگاه‌ها بسیار طولانی شده به طوری که به شکل مارپیچ از فرودگاه به بیرون آمده است.

شرکت تجزیه و تحلیل هوانوردی OAG هم دو فرودگاه استرالیا را در فهرست بدترین فرودگاه‌ها از نظر زمان بندی و نحوه رسیدگی به مسافران عنوان کرد.

شرایط آب‌وهوایی، تعطیلات مدارس و کمبود کارکنان باعث شده تا فرودگاه‌های استرالیا با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند.

در حال حاضر بحران در فرودگاه‌ها و به طور کلی خطوط حمل و نقل جهانی بسیار گزارش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید