به گزارش CNN فارسي ، لیورپول امیدوار است انتقام شکست فینال ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان را از رئال مادرید و آنچلوتی بگیرد. لیورپول از لحاظ بازیکن نسبت به رئال برتری دارد و به همین خاطر و البته تجربه تیم انگلیسی افراد زیادی معتقدند قرمزپوشان شانس بیشتری برای قهرمانی دارند. با این حال همه به خاطر دارند رئال در مرحله قبل با چه شرایطی منچسترسیتی را حذف کرد و قبل از آن چطور از پس چلسی و پاری سن ژرمن برآمد.

این سومین تقابل دو تیم در فینال است که باعث می شود این دیدار پرتکرار ترین فینال رقابتهای لیگ قهرمانان لقب بگیرد. اولین تقابل رئال با لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا به سال ۱۹۸۱ برمی گردد که لیورپول با یک گل به برتری رسید و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

دو تیم در سال ۲۰۱۸ برای دومین بار در فینال برابر هم قرار گرفتند که رئال مادرید با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و جام قهرمانی را کسب کرد. ترکیب رئال مادرید و لیورپول در سال ۲۰۱۸ از این قرار بود:

رئال مادرید: ناواس، کارواخال، راموس، واران، رونالدو، کروس، بنزما، مودریچ، مارسلو، کاسمیرو و ایسکو.

لیورپول: کاریوس، آرنولد، لورن، فن دایک، روبرتسون، هندرسون، میلنر، واینالدوم، صلاح، مانه و فیرمینو.

در ابتدای این فصل از لیگ قهرمانان، کمتر کارشناسی شانسی برای صعود رئال مادرید در لیگ قهرمانان قائل بود اما شاگردان کارلو آنچلوتی که قهرمانی در لالیگا را نیز به دست آوردند دست به کار بزرگی زدند و با برتری برابر پاری سن ژرمن، چلسی و منچسترسیتی با قدرت راهی دیدار نهایی شدند و در واقع حرف و حدیثی باقی نگذاشتند. شاگردان کلوپ با تکیه بر خط حمله قدرتمند خود همه را شگفت زده کردند و حریفان را یکی پس از دیگری از میان برداشتند و به فینال صعود کردند.

مصاف محمد صلاح ستاره مسلمان لیورپول و کریم بنزما ستاره مسلمان رئال مادرید یکی از نکات برجسته این دیدار است.

دریچه آمار

این هفدهمین حضور رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان (جام باشگاه ها) است. آنها در ۱۶ دوره قبلی ۱۳ بار قهرمان شدند و فقط در سه فینال سالهای ۱۹۶۲ (مقابل بنفیکا) ، ۱۹۶۴ (مقابل اینتر) و ۱۹۸۱ (مقابل لیورپول) شکست خوردند.

لیورپول نیز برای دهمین بار به فینال این رقابتها صعود می کند که در بین تیم های انگلسی بیشترین تعداد حضور است. از ۹ مسابقه قبلی، آنها ۶ فینال را پیروز شدند و فقط ۳ بار در سالهای ۱۹۸۵ (مقابل یوونتوس) ، ۲۰۰۷ ( مقابل میلان)  و ۲۰۱۸ (مقابل رئال مادرید) در فینال شکست خوردند.

این دو تیم برای سومین بار در فینال لیگ قهرمانان/جام باشگاه های اروپا مقابل هم قرار می گیرند. آنها در سال ۱۹۸۱ برای اولین بار مقابل هم قرار گرفته بودند که این مسابقه به تک گل آلان کندی یک بر صفر به سود لیورپول به پایان رسید. در دومین بار نیز رئال مادرید ۳ بر یک لیورپول را در سال ۲۰۱۸ برد تا در دو تقابل قبلی سهم هر دو تیم یک برد باشد.

ترکیب احتمالی

رئال مادرید: تیبو کورتوا، دنی کارواخال، داوید آلابا، ادر میلیتائو، فرلاند مندی، کاسیمیرو، تونی کروس، لوکا مودریچ، فده والورده، وینیسیوس و کریم بنزما

لیورپول: آلیسون، ترنت آرنولد، ژوئل ماتیپ، ویرژیل فن دایک، اندی رابرتسون، فابینیو، جوردن هندرسون، تیاگو ، لوئیز دیاز، محمد صلاح و سادیو مانه

دیدگاهتان را بنویسید