به گزارش CNN فارسی این مقام سابق فیس‌بوک همچنین خواستار تشدید نظارت دولت بر این شبکه اجتماعی شده است. فرانسیس هاگن که در یک کمیته فرعی سنا شهادت می‌داد، شرکت فیس‌بوک را متهم کرد که به نوجوانان آسیب می‌رساند و در خصوص مبارزه با با نفرت‌پراکنی و اطلاعات غلط نادرست ناصادق است.

خانم هاگن پیش از ترک فیسبوک، ده‌ها هزار صفحه از اسناد، تحقیقی داخلی و مدارک این شرکت را کپی کرده بود و اخیرا آنها را در اختیار رسانه‌های آمریکایی قرار داده است.

فرانسیس هاگن در ادامه ادای شهادت خود تصریح کرد، فیس‌بوک برای کودکان مضر است، باعث تفرقه می‌شود، و دموکراسی را تضعیف می‌کند.

فیس‌بوک اتهامات مطرح شده توسط فرانسیس هاگن را رد کرده و گفته است که ادعاهای او گمراه کننده است.

در همین زمینه، دان سالیوان ، سناتور جمهوری‌خواه، گفت که نگران این است که فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی زیرمجموعه آن از مانند اینستاگرام بر سلامت روانی کودکان تأثیر می‌گذارند.

فرانسیس هاگن در حالی در سنا حاضر شده است که روز گذشته فیس‌بوک و دو شبکه اجتماعی و پیام‌رسان زیرمجموعه آن یعنی اینستاگرام و واتس‌اپ، برای بیش از شش ساعت از دسترس خارج شدند و میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان، امکان دسترسی به حساب‌های کاربری خود و استفاده از این مجموعه‌ها را از دست دادند.

مارک زاکربرگ، مؤسس فیس‌بوک، از همه کاربرانی که چندین ساعت، دسترسی خود به شبکه اجتماعی فیس‌بوک، پیام‌رسان فیس‌بوک، شبکه اجتماعی اینستاگرام و اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ را از دست داده بودند عذرخواهی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید