به گزارش CNN فارسی گریگوری میکس، نماینده دموکرات و رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، روز جمعه ١٩ آذر، از موافقت این کمیته با «طرح متوقف‌کردن پهپادهای ایران» خبر داد.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای در خصوص ارائه ا«طرح متوقف‌کردن پهپادهای ایران» به صحن این مجلس گفته است، همانطور که در ماه‌های اخیر شاهد بودیم، ایران و گروه‌های تروریستی و شبه‌نظامیان همسو با ایران با حملات پهپادی خود در خاورمیانه – سربازان آمریکایی، کشتی‌های تجاری، و شرکای ایالات متحده در منطقه را به طور فزاینده‌ای تشدید کرده‌اند.

گریگوری میکس می‌گوید، اقدامات ایران، از سوی کنگره و دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تحمل نخواهد شد و به طور فعالانه به آنها رسیدگی می‌شود.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان با اشاره به این که این طرح در هماهنگی با تحریم‌های موجود علیه برنامه تسلیحاتی ایران، عرضه، فروش یا انتقال پهپاد را نیز شامل خواهد شد٬ گفته است٬ این طرح (در صورت تصویب) به ما این امکان را خواهد داد به تهدیدهای ایران و تاکتیک‌های تهاجمی پهپادی نیابتی‌هایش علیه و شرکای ما، پاسخ بهتری بدهیم.

گریگوری میکس در ادامه تصریح کرده است که چنین مصوبه‌ای برای جامعه بین‌المللی روشن می‌سازد که به نفع همه است که برای متوقف‌کردن تهیه و تولید پهپاد توسط ایران تلاش کنند.

این طرح با حمایت تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات روز سه‌شنبه ۹ آذرماه برای مقابله با برنامه پهپادهای ایران به کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان ارائه شد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هفتم آبان چهار شهروند ایرانی، از جمله فرمانده واحد پهپادی سازمان هوا‌فضای سپاه پاسداران را به همراه دو شرکت ایرانی به اتهام ارتباط آنها با سپاه پاسداران تحریم کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا هم در این رابطه گفته بود، ایالات متحده از هر ابزار مناسبی برای مقابله با نفوذ و فعالیت‌های مخرب ایران از جمله اشاعه هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) این کشور استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید