به گزارش CNN فارسی در ادامه بیستمین دوره از رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا، تیم ملی هندبال ایران امروز دوشنبه ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) در مرحله دوم این مسابقات به مصاف کویت رفت.

این بازی در نهایت با برتری ۲۷ بر ۲۶ ایران به پایان رسید و شاگردان مانوئل فرناندز، سرمربی اسپانیایی تیم ملی موفق شدند با این پیروزی مهم ضمن راهیابی به مرحله نیمه نهایی مسابقات، صعودشان به مسابقات جهانی را نیز جشن بگیرند.

این بازی تا ثانیه‌های پایانی‌اش با نتیجه مساوی پیش می‌رفت، اما گل ارزشمند سجاد استکی در سه ثانیه پایانی بازی برتری مهمی را برای ملی‌پوشان هندبال رقم زد تا آنها جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را که به میزبانی لهستان – سوئد برگزار می‌شود، کسب کنند.

تیم ملی هندبال ایران آخرین بار در سال ۲۰۱۵ مجوز حضور در مسابقات جهانی را که به میزبانی قطر برگزار می‌شد، به دست آورده بود.

بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا با حضور ۱۶ تیم از ۲۸ دی ماه در دمام عربستان آغاز شده است و تیم ملی هندبال ایران با کسب سه پیروزی در مرحله گروهی به عنوان صدرنشین راهی دور دوم این رویداد شد.

شاگردان مانوئل فرناندز برای سرگروهی در مرحله دوم مساباقت قهرمانی آسیا روز چهارشنبه ۶ بهمن به مصاف بحرین یکی دیگر از مدعیان قاره آسیا خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید