به گزارش CNN فارسی ، یک انبار بزرگ با میلیون‌ها دستکش دسته دوم استفاده شده که در حال رنگ شدن و جلوه تازه گرفتن برای صادرات در جهان بود، توسط مقامات پلیس تایلند کشف و ضبط شد.

با توجه به دوران همه‌گیری و درخواست بسیار زیاد برای این دستکش‌ها، این محصولات به کشورهای مختلف صادر می‌شدند.

بر اساس تحقیقی که از داده‌های واردات و توزیع کنندگان گردآوری شده، مشخص شد که میلیون‌ها از این نوع دستکش‌های دست دوم و تقلبی از آمریکا سر در آورده‌اند.

داگلاس استاین، کارشناس صنعتی در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت دستکش نیتریل خطرناک‌ترین کالای روی زمین در حال حاضر است که خطرات احتمالی برای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و بیماران و مردم در جوامع مختلف دارد.

تحقیقات جنایی توسط مقامات ایالات‌متحده و تایلند بر روی این پرونده در جریان است.

این تحقیق پس از آن آغاز شد که یک شرکت آمریکایی در تماس با اداره گمرک آمریکا و سازمان غذا و داروی این کشور اعلام کرد که محموله‌ای از دستکش‌های کثیف از تایلند دریافت کرده است.

سی‌ان‌ان گزارش داد با وجود این گزارش، شرکت تایلندی که مسئول ارسال این دستکش‌ها به آمریکات بوده تا ماه جولای همچنان در حال صادرات محصولات خود به آمریکا بوده است.

سرانجام در ماه آگوست، سازمان غذا و دارو، یک محموله از تجهیزات حفاظت فردی که از تایلند آمده بود را در مرز توقیف می‌کند. این اقدام پنج ماه پس از دریافت اولین گزارش درباره دست دوم بودن دستکش‌ها انجام پذیرفته است.

هنوز گزارشی درباره آسیب دیدن یا بیمار شدن کادر به دلیل استفاده از این تجهیزات حفاظت فردی آلوده منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید