به گزارش CNN فارسی، در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در استان‌های جنوبی و شرقی ایران، مقام‌های استان هرمزگان از جان باختن یک کودک هشت ساله در بندرعباس خبر می‌دهند و در برخی استان‌های آسیب‌دیده نیز جاده‌ها مسدود و خساراتی به خانه‌ها و تاسیسات وارد شده است.

مهرداد حسن‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، روز شنبه ۱۱ دی‌ماه از جان باختن یک کودک ۸ ساله در بخش مرکزی بندرعباس به دلیل غرق شدن در سیلاب خبر‌داد.

او همچنین گفت سیل منجر به قطع برق ۳۰ روستا، خسارت به زمین‌های کشاورزی و بسته شدن جاده‌ها شده است.

روز شنبه همچنین آبگرفتگی در چابهار و کنارک، در استان سیستان و بلوچستان، ادامه یافت و به تعطیلی مدارس این دو شهر منجر شد.

به گفته کورش محمدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار، چهار مکان برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان در نظر گرفته شده است.

یک روز پیشتر، جمعه ۱۰ دی، عبدالغفور هوت فرماندار کنارک گفته بود بارش ۱۷۴ میلیمتری باران باعث ورود آب به بیش از ۵۰۰ خانه و ایجاد خسارت شده و صدها خانوار در طول شب نتوانستند به خانه بروند.

مقامات شهرستان دشتی، در استان بوشهر، نیز خبر داده‌اند که طوفان و تگرگ باعث بسته شدن جاده‌ها و خسارات به تاسیسات و مزارع کشاورزی شده است.

مهرماه امسال نیز طوفان حاره‌ای «شاهین» با فاصله حدود ۸۰ کیلومتر و بدون برخورد به خشکی از بنادر گواتر، پسابندر و بریس در جنوب شرق ایران عبور کرد و باعث شکسته شدن چند لنج و قایق شد.

در روزهای گذشته نیز بارش برف و باران باعث بسته شدن برخی جاده ها در ایران شده بود.

در همین حال مهدی ولی‌پور، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از امدادرسانی به بیش از سه هزار نفر در حوادث ناشی از آبگرفتگی و برف و کولاک در هشت استان کشور خبر داد.

به گفته او، در ۷۲ ساعت گذشته ۱۲ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان های جنوبی و رضوی، اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری درگیر برف، کولاک و آب‌گرفتگی بودند.

سازمان هواشناسی ایران روز جمعه با اشاره به بارش برف و باران پنج روزه در اکثر مناطق کشور، درباره بارش‌های سیل‌آسا در ۱۴ استان هشدار داد.

دیدگاهتان را بنویسید