به گزارش CNN فارسي ، عباس آقایی که در دراماتیک ترین قهرمانی سرخپوشان با افشین قطبی حضور داشت در گفت‌وگویی به دلایل ناکامی سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین عملکرد پرسپولیس در لیگ بیست و یکم پرداخته است.

آقایی در ابتدای صحبت هایش در خصوص عملکرد سپاهان در آسیا گفت: از نیم فصل دوم مشکلات روانی گریبان گیر سپاهان شد و آنها با این مشکل وارد مسابقات آسیایی شدند. این تیم عملکرد بدی در مسابقات نداشت و در بحث مالکیت توپ، خوب عمل می‌کرد اما در فوتبال حرفه ای وقتی شما توپ را گل نکنی، متاسفانه این اتفاقات رخ می‌دهد.

او با اشاره به شکست های پر گل سپاهان ادامه داد: به نظر می‌رسد خط دفاعی سپاهان با مشکل مواجه است. حتی اگر به بازی های نیم فصل اول این تیم هم نگاه کنیم می‌بینیم بازیکنان در خط دفاع عملکرد مقتدرانه ای نداشته‌اند؛ دلیل نتیجه گیری خوب سپاهان خط جلویش بوده و آنها بودند که اجازه نداده‌اند تیم حریف بر بازی سوار شود و به همین دلیل ضعف خط دفاعی مشخص نشده بود. اما در آسیا وقتی تیم ها به سپاهان فشار آوردند، این ضعف مشخص شد.

آقایی سپس در مورد اینکه سپاهان با وجود حضور ستاره ها، در لیگ هم نتوانسته نتایجی در حد قهرمانی بگیرد گفت: به نظر می‌رسد سپاهان در داخل خود مشکلاتی دارد. سالی هم که من در سپاهان بودم این مشکلات وجود داشت؛ مسائل حاشیه ای درون تیمی روی عملکرد تیم هم تاثیر می‌گذاشت. البته چون من داخل تمرین نیستم نمی‌توانم دقیق بگویم اما قطعا بازیکنان با یکدیگر یا با کادر اختلاف نظرهایی دارند که روی تیم نیز تاثیر گذاشته است. مشخص است بازیکنان مثل فصل قبل با تمام وجود بازی نمی‌کنند یا تمرکز کافی ندارند و این باعث شده که آنها در حالت صد در صد خود نباشند.

بازیکن اسبق سپاهان درباره انتقادهایی که به محرم نویدکیا وارد می‌شود و اینکه عده ای معتقدند او نمی‌تواند به خوبی از ستاره ها بازی بگیرد گفت: محرم فوتبالیست خیلی خوب و با شخصیتی است و اینکه نمی‌تواند درست از ستاره ها بازی بگیرد از نظر من درست نیست چون او فوتبال را خوب می‌فهمد و برایش تفاوتی ندارد بازیکنش ستاره باشد یا یک بازیکن معمولی. فقط بحث تجربه محرم باقی می‌ماند چون تجربه است که در چیدمان اول بازی، تعویض های به موقع، آنالیز و … به یک سرمربی کمک می‌کند.

او درباره تقابل سپاهان و استقلال در هفته بیست و پنجم لیگ برتر که می‌تواند بر روی تعیین قهرمان لیگ هم تاثیرگذار باشد گفت: درست است که استقلال در طول فصل باختی نداشته اما باید در نظر بگیریم که همه بازی ها را ناپلئونی برده است. به نظر من سپاهان به راحتی می‌تواند این تیم را شکست دهد. البته قطعا بازیکنان سپاهان بخاطر حذف از آسیا درگیر مشکلات روحی شده‌اند اما کادرفنی قطعا روی این مسئله کار می‌کند. از نظر فنی سپاهان به مراتب از استقلال بهتر است.

آقایی افزود: من به شخصه عملکرد استقلال را قبول ندارم و به نظر من از لحاظ تیمی سپاهان و پرسپولیس خیلی بهتر هستند. موفقیت فعلی استقلال بخاطر انگیزه بازیکنان جوانش است و حضور در صدر جدول به آنها روحیه می‌دهد وگرنه در همه پست ها نسبت به پرسپولیس و سپاهان ضعیف تر هستند.

او در ادامه در ارزیابی از عملکرد پرسپولیس در لیگ بیست و یکم عنوان کرد: در سال‌های اخیر شکل تیمی پرسپولیس تغییرات زیادی داشته است؛ برای مثال سرخپوشان یک فصل فورواردهایشان را از دست دادند و یک فصل دیگر دفاع وسط های فیکس‌شان جدا شدند. همه این تغییرات روی هم انباشته شدند و امسال خودشان را نشان دادند. از طرفی پرسپولیس هم نتوانست جایگزین های توانمندی جذب کند و این شرایط به وجود آمد اما باز هم با این وضعیت پرسپولیس شاهکار کرده چون ۸۰ درصد تیم نسبت به دو سه سال قبل جدا شده‌اند و بازیکنان با کیفیتی هم اضافه نشده‌اند.

آقایی در خصوص اینکه به خریدهای یحیی گل‌محمدی انتقاد وارد می‌شود گفت: درست است که ضعف هایی در خرید وجود داشته اما مربی وقتی می‌خواهد خرید کند بر اساس پولی که در جیب دارد بازیکن انتخاب می‌‌کند؛ اگر دست مربی باز باشد راحت تر می‌تواند خرید کند اما در این مدت همیشه دیده‌ایم که از وضعیت مالی بد صحبت می‌شد.

او تاکید کرد: یحیی نتایج بدی با پرسپولیس نگرفته و موفق شده به جایگاه خوبی برسد. هر تیم دیگری جای پرسپولیس بود، با این میزان بازیکنی که از دست داده و نفراتی که جذب کرده، قطعا به وضعیت بدی می‌رسید.

هافبک سابق پرسپولیس با اشاره به تاثیر جدایی احمد نوراللهی گفت: در سال های گذشته مهم ترین بازیکن پرسپولیس در خط هافبک احمد نوراللهی بود. در گذشته وقتی بازی گره می‌خورد، یکی از هافبک های پرسپولیس با شوت زنی یا تکنیک خود، کار را درمی‌آورد اما امسال پس از جدایی نوراللهی نفراتی مثل رضا اسدی جذب شدند؛ در صورتی که شکل بازی رضا اسدی متفاوت است و شما نمی‌توانید خواسته ای که از احمد داشتید، از این بازیکن بخواهید. به همین دلیل امسال پرسپولیس در خط هافبک شادابی و عطش کافی را ندارد.

آقایی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او سرخپوشان همچنان برای کسب عنوان قهرمانی شانس دارند یا خیر گفت: قطعا شانس دارد. سالی که ما در پرسپولیس بودیم در فاصله ۵-۶ هفته تا پایان لیگ، شش امتیاز از ما کم کردند اما ما قهرمان شدیم. به نظر من قهرمانی در این فصل هم شدنی است به این شرط که بازیکنان پرسپولیس خودشان امتیاز از دست ندهند و صلابت کافی را داشته باشند. من مطمئنم استقلال در ادامه لیگ امتیاز از دست می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید