به گزارش CNN فارسي ، آیا کارلوس کی روش پس از گذشت سه سال و شش ماه، دوباره مسئولیت هدایت تیم ملی فوتبال ایران را به عنوان سرمربی به عهده خواهد گرفت؟ این پرسش یکی از موضوعات روز و داغ فوتبال ایران در این روزها است.

به علت وجود خلاء در عرصه رهبری فدراسیون فوتبال ایران و عدم قدرت تصمیم‌گیری هیئت رئیسه این نهاد به خاطر عزل یک سوم اعضای آن، حال وزارت ورزش ایران، نهادهای دولتی و کمیسیون ورزش مجلس این کشور نیز در زمینه پیگیری مسئله سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران، فعال شده‌اند.

گفته می‌شود که پشت‌پرده دخالت ارگان‌های سیاسی و دولتی ایران در موضوع سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران، نگرانی آنها پیرامون عملکرد احتمالی ناموفق تیم ملی فوتبال ایران در دیدارهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

رسانه‌های داخلی در ایران با صراحت اشاره می‌کنند که “خارج از فدراسیون تصمیم گرفته شده است تا یک مربی نام‌دار خارجی به تیم ملی بیاید تا از شکست احتمالی برابر تیم‌های ملی ایالات متحده آمریکا و انگلیس جلوگیری شود”.

در پی عملکرد ضعیف تیم ملی فوتبال ایران با شکست ۲ بر ۱ مقابل تیم الجزایر در اردوی اخیر این تیم در قطر، شماری از بازیکنان اصلی تیم ملی فوتبال ایران نارضایتی خود را از کیفیت نامناسب اردوی تدارکاتی در قطر به طور شفاف ابراز کردند.

طبق گزارش برخی از رسانه‌های داخلی در ایران نیز گویا ۶ بازیکن کلیدی تیم ملی فوتبال ایران در دیدار با نصرالله سجادی، وزیر ورزش ایران، خواستار برکناری دراگان اسکوچیچ از سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران و بازگشت دوباره کارلوس کی‌روش به این سمت شده‌اند.

کارلوس کی‌روش نیز چندی پیش با انتشار ویدیویی در اینستاگرام، از خاطرات شاد خود با تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ یاد کرد و به شایعه بازگشت خود به سکان هدایت تیم ملی ایران دامن زد.

حال پیمان اسدیان، مجری شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز در توئیتر اعلام کرده است که “کی‌روش گزینه نهایی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران است و به مقامات فوتبال ایران ماموریت داده شده که برای بازگرداندن این مربی پرتغالی وارد عمل شوند.”

گفتنی است که صفحه رسمی تیم‌ ملی فوتبال ایران در اینستاگرام نیز از روز جمعه ۸ ژوئیه (۱۷ تیر) صفحه اینستاگرامی کارلوس کی‌روش را دنبال کرده است. این مسئله نیز منجر به افزایش احتمال بازگشت کارلوس کی‌ روش به سمت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید