به گزارش CNN فارسی ، اوایل امروز رسانه‌های هند گزارش کردند که یک فروند هلیکوپتر ارتش هند سقوط کرده و عملیات جستجو و نجات آغاز شده است.

آژانس خبری ایندیا تودی گزارش کرد، ۹ تن در هلیکوپتر بودند و سه تن نجات یافتند.

اطلاعاتی از سرنوشت مابقی سرنشینان این هلیکوپتر منتشر نشده است.

نیروی هوایی هند در توییتی نوشت:‌ تحقیقات در ارتباط با این سانحه هوایی در دست انجام است. هلیکوپتر Mi-۱۷V۵ نیروی هوایی هند حامل “بیپین راوات”، رئیس ستاد مشترک ارتش هند امروز در نزدیکی “کونور” در تامیل نادو سقوط کرد.

در این توئیت آمده است که رئیس ۶۳ ساله ستاد مشترک با هلی کوپتر Mi-۱۷V۵ ساخت روسیه سفر می کرد که “امروز با حادثه‌ای در نزدیکی کونور، تامیل نادو مواجه شد.”

راوات اولین رئیس ستاد دفاعی هند بود، سمتی که دولت هند در سال ۲۰۱۹ ایجاد کرد.

یک افسر ارشد ارتش به خبرگزاری فرانسه گفت که راوات و همسرش همراه با سایر افسران در هواپیما بودند و به دانشکده ستاد خدمات دفاعی می‌رفتند.

ویدئوهایی که در کانال های خبری هند پخش شد، یک لاشه آتشین را در محل سقوط هواپیما در یک منطقه جنگلی انبوه در نزدیکی دانشکده در منطقه نیلگیریس نشان داد.

راوات از یک خانواده نظامی بود که چندین نسل در نیروهای مسلح هند خدمت کرده‌اند. ژنرال که چهار دهه خدمت پشت سر خود دارد، فرماندهی نیروها را در کشمیر تحت کنترل هند و در امتداد خط کنترل واقعی در مرز چین برعهده داشت. او با کاهش شورش در مرز شمال شرقی هند و نظارت بر عملیات ضد شورش فرامرزی در همسایگی میانمار شناخته می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید