به گزارش CNN فارسی کشور روسیه برای اولین بار گروهی را برای تولید فیلم سینمایی راهی فضا کرد. کلیم شیپنکو (تصویربردار و کارگردان)، یولیا پرسیلد (بازیگر) و آمنتون شکاپلروف (فضانورد) از اعضای تیم سه نفره هستند که صبح روز سه‌شنبه و سوار بر فضاپیمای سایوز ام اس ۱۹ عازم ایستگاه بین‌المللی فضایی شدند.

گروه روسی پس از ورود به ایستگاه مورد استقبال فضانوردان قرار گرفتند. مأموریت ۱۲ روزه آن‌ها که ساخت فیلم است به زودی آغاز می‌شود. یولیا پرسیلد در نقش یک جراح قلب به روی صحنه خواهد رفت که برای نجات جان یک فضانورد به مدار زمین فرستاده شده است. جالب آنکه دو تن از فضانوردان روسی مستقر در ایستگاه فضایی نیز در این فیلم حضور دارند.

ظاهرا خبر ارسال فیلم‌سازان روسی به فضا چندان به مذاق آمریکایی‌ها خوش نیامده است؛ چراکه پیش از این قرار بود تام کروز، هنرپیشه مطرح هالیوود از طرف ناسا و سوار بر فضاپیمای شرکت اسپیس ایکس راهی این مأموریت غیر ممکن شود.

البته این خبر واکنش محققان و دانشمندان فضایی را نیز برانگیخته است. آن‌ها معتقدند که ایستگاه فضایی هنوز آمادگی پذیرش مهمان و توریست را ندارد و نباید از آن برای امور سرگرم‌کننده و غیرعلمی همچون فیلم‌سازی استفاده کرد.

با این حال باید منتظر ماند و دید ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا چگونه رقم می‌خورد. به زودی شاهد رشد صنعت فیلم‌سازی خارج از جو کره زمین خواهیم بود؟

دیدگاهتان را بنویسید