به گزارش CNN فارسی ، نخستین شهر شناور جهان در بندر بوسان کره جنوبی با پشتیبانی سازمان ملل به عنوان یکی از روش‌های مهار بالا آمدن سطح دریا‌ها در حال ساخت است که تا سال ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد. این شهر شناور در برابر سیل مقاوم بوده و از چند جزیره تشکیل شده است که همراه با بالا آمدن آب دریا بالا می‌آیند.

طراحان این شهر سعی دارند، شهر‌های شناوری ایجاد کنند که بتواند از راه انرژی خورشیدی، غذا و آب شیرین را تأمین کند.

این توافق‌نامه در چارچوب برنامه اسکان بشر سازمان ملل در بیش از ۹۰ کشور جهان در پی بهبود روش‌های پایدار زندگی در شهر‌ها امضا شده است. بوسان با حدود ۳،۴ میلیون جمعیت یکی از پر رفت و آمد‌ترین بندر‌های جهان است. به همین دلیل بیشتر مهندسان و سازندگان محلی تجربه فراوانی در ساخت و ساز کنار پهنه‌های آبی دارند.
شهر‌های بندرگاهی مانند بوسان به‌ویژه در برابر بالا آمدن آب دریا‌ها بر اثر گرم شدن زمین آسیب‌پذیر هستند. دانشمندان برآورد می‌کنند تا سال ۲۱۰۰ آب دریا‌ها تا حدود یک متر بالا خواهد آمد که بر زندگی میلیون‌ها تن در سراسر جهان که در شهر‌های ساحلی زندگی می‌کنند، اثر خواهد گذاشت.
کره جنوبی در برابر انواع دیگری از بلایای طبیعی آسیب‌پذیر است، از جمله طوفان، سیل، خشکسالی، رانش زمین، کولاک، سونامی و زمین‌لرزه. امید است که شهر شناور بتواند همه این بلایا را تاب بیاورد، زیرا بخش‌های شناور به کف دریا وصل شده‌اند. ساخت شهر شناور در حدود ۱۵۰ میلیون پوند هزینه دارد و برآورد می‌شود، حدود ۱۰ هزار تن در آن اسکان یابند.
کاربران بسیاری مشتاق هستند که تصاویر بیشتری از این شهر شناور ببینند و عنوان می‌کنند یقینا این شهر یکی از مناطق بی‌نظیر دنیا خواهد شد. جمعی از کاربران با اشاره به سرعت پیشرفت دنیا عنوان می‌کنند که دنیا در حال تغییر است.

دیدگاهتان را بنویسید