صبح روز یکشنبه دکتر علی محفوظی رئیس اسبق سازمان پزشکی قانونی در خیابان ایران‌زمین تهران با ضرب ۲ گلوله توسط یک مرد میانسال به قتل رسید.

بر اساس آنچه که رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد حوالی ساعت هفت صبح پیرمردی حدودا ۸۵ ساله مقابل در منزل مسکونی‌اش مورد شلیک گلوله قرار گرفته و به قتل رسید. پلیس بدون اشاره به سوابق این فرد، نام او را «دکتر محفوظی» اعلام کرده است.

در پی انتشار این خبر اما خبرهایی مبنی بر سوابق مدیریتی این فرد نیز منتشر شد.

حاکی از آن است که دکتر علی محفوظی که دارای تخصص بیهوشی بود و در اواخر دهه هفتاد و به مدت حدود دو سال ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور را بر عهده داشت.

 

محفوظی همچنین در اوایل شهریور ماه سال ۱۳۷۲، با حکمی از سوی وزیر وقت بهداشت به عنوان معاون اموراداری و مالی وزارت بهداشت منصوب شده بود.

معاونت دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضویت در شورای‌عالی نظام پزشکی کشور، عضویت در هیئت امناء درمانگاه‌های خیریه کشور و… از دیگر سوابق محفوظی است.

تیمی ویژه از ماموران پلیس آگاهی رسیدگی به این موضوع را در دستورکار خود قرار داده و سرنخ‌هایی نیز در این خصوص به دست آمده، اما تاکنون عامل یا عاملان قتل این فرد بازداشت نشده‌اند و جستجوها و تحقیقات در این خصوص در جریان است.

دیدگاهتان را بنویسید