به گزارش CNN فارسی در سیزدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، کاروان ورزشی ایران پس از مدال طلای جواد فروغی در تیراندازی، توسط محمدرضا گرایی در کشتی فرنگی ایران به دومین مدال طلا دست یافت.

این مدال در کنار مدال برنز محمدهادی ساروی در کشتی فرنگی و مدال نقره سعید ملایی در جودو برای مغولستان، چهارمین مدال ورزشکاران ایرانی در المپیک توکیو است.

محمدرضا گرایی، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم و دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان، در نخستین رویارویی خود مقابل جولیان هورتا از کلمبیا با حساب ۸ بر صفر پیروز شد.

این ملی‌پوش ایرانی ۲۵ ساله و اهل شهر شیراز، در دومین دیدار نیز در یک مصاف بسیار حساس، نزدیک و نفس‌گیر، در برابر فرانک استابلر از آلمان که دارنده ۳ طلای جهان است، با نتیجه ۵ بر ۵ پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.

محمدرضا گرایی سپس در دیدار نیمه نهایی مقابل راماز زویدزه از گرجستان، دارنده مدال‌ طلای جوانان جهان و نشان نقره مسابقات زیر ۲۳ سال جهان، به روی تشک رفت و با نتیجه ۶ بر ۱ پیروز شد. این ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران با این کامیابی، به مسابقه فینال صعود کرد.

محمدرضا گرایی سرانجام در دیدار فینال دسته وزنی ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دیدار پرویز نازیبوف از کشور اوکراین رفت.

محمدرضا گرایی این رویارویی حساس را با نتیجه ۹ بر ۱ با اقتدار به سود خود به پایان رساند و مدال طلا المپیک توکیو را به خود اختصاص داد.

دیدگاهتان را بنویسید