به گزارش CNN فارسی ، روزنامه تایمز گزارش داد که «مرکز اسلامی انگلیس» در لندن، وابسته به دفتر علی خامنه‌ای، از دولت بریتانیا بیش از ۱۰۹ هزار پوند برای جبران خسارات ناشی از کرونا دریافت کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که از این مرکز در کمیسیون خیریه‌های بریتانیا ثبت شده، مرکز اسلامی انگلیس سال گذشته ۳۱ هزار پوند نیز با فروش کتاب و کاست، اجاره دادن سالن اجتماعات، خواندن خطبه عقد، دریافت پول از بیمه و دیگر فعالیت‌ها کسب کرده است.

روزنامه تایمز روز پنجشنبه ۱۳ آبان نوشت که بر اساس داده‌های ماه گذشته مرکز شرکت‌های بریتانیا، مرکز اسلامی انگلیس مبلغ ۱۰۹ هزار و ۴۷۶ پوند را در قالب کمک‌هایی که به موسسات و شرکت‌ها برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا و حفظ مشاغل پرداخت می‌شود دریافت کرده است.

در این گزارش یادآوری شده که این مبلغ با وجود اختلافات قدیمی بین دو کشور از جیب مالیات‌دهندگان بریتانیایی پرداخت شده است.

مركز اسلامی انگلیس ویژه برگزاری مراسم مختلف برای شیعیان مقیم بریتانیا است و به عنوان دفتر خامنه‌ای نیز از آن استفاده می‌شود.

هاشم موسوی به عنوان نماینده خامنه‌ای در این مرکز مشغول به کار است.

این مرکز که در منطقه میدا ویل در غرب لندن قرار دارد در محلی بنا شده که پیش از این یک تالار بازی بینگو و سینما در آنجا دایر بود.

داده‌های کمیسیون خیریه‌های بریتانیا نشان می‌دهد مرکز اسلامی انگلیس ۲۰ کارمند رسمی، سه نفر متولی و ۲۵ نیروی داوطلب دارد. سه متولی این مرکز عبارتند از هاشم موسوی، میرعباس حسین و طاهر حیدر زیدی.

داده‌های سال مالی گذشته نشان می‌دهد این مرکز بیش از ۶۲۵ هزار پوند درآمد و ۵۶۳ هزار پوند هزینه داشته است.

درآمد این مرکز در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۹۰۰ هزار پوند بوده، اما در سال ۲۰۱۷ به ۷۲۰ هزار پوند و در سال ۲۰۱۹ به ۵۸۳ هزار پوند کاهش یافته است.

ارزش دارایی‌های این مرکز نیز نزدیک به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار پوند برآورد شده است.

این مرکز نحوه هزینه‌کرد خود را «گسترش دین اسلام و آموزش»‌ و فراهم کردن «امکانات رفاهی مذهبی و اجتماعی» عنوان کرده است. مرکز اسلامی انگلیس درباره منبع درآمد خود اعلام کرده بخش اعظم آن را از کمک‌های خیریه و اعانه به دست آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید