به گزارش CNN فارسي ، پس از سقوط تاریخی قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، رمزارزها نیز به شدت کاهش یافت. به طوری که ارزش رمزارز luna طی یک ماه از ۱۱۹ دلار به کمتر از ۳ سنت رسید. در پی سقوط ارزش این رمز ارز ۸ خودکشی به ثبت رسید. قیمت بیت‌کوین امروز با ۰٫۷۹ درصد کاهش نسبت ‌به روز گذشته به ۲۹۶۵۷ دلار و ۷۰ سنت رسید، اتر هم در زمان حاضر ۲۰۴۲ دلار و ۸۳ سنت معامله می‌شود.

ارزش بازار ارزهای مجازی در زمان حاضر برابر با ۱٫۲۸ تریلیون دلار است، یعنی ۲٫۲۶ درصد افزایش نسبت ‌به روز گذشته. کل حجم بازار ارزهای مجازی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۸٫۳۱ درصد کاهش‌یافته و به ۱۱۸٫۱۰ میلیارد دلار رسیده است. قیمت بیت‌کوین در این هفته تا حدود ۲۵۴۲۰ دلار سقوط کرد که پایین‌ترین رقم از دسامبر ۲۰۲۰ بود. بیت‌کوین در روز جمعه در حدود ۳۰ هزار دلار ثابت شد، اما این رقم هم کمتر از قیمت این ارز مجازی در اواخر نوامبر است. بیت‌کوین حدود ۳۷ درصد از ارزش خود را از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا از دست داده است. عملکرد سایر ارزهای مجازی هم ضعیف بوده است، اتریوم ۴۴ درصد و دوج‌کوین ۵۳ درصد سقوط کرده‌اند.

سهام کوین‌بیس حدود یک‌سوم از ارزش خود را در این هفته از دست داد. این پلت‌فرم تجارت ارزهای مجازی گزارش داد تعداد کاربران فعال ماهانه ۱۹ درصد در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی در بحبوحه کاهش ارزش ارزهای مجازی کم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید