به گزارش CNN فارسی ، زمانی که اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد، قرار بود پس از یک ماه ایران در ادامه بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ شرکت کند و همه چیز در حالت اضطراری به نظر می‌رسید.

اما حدود یک ماه پس از معرفی اسکوچیچ، ویروس کرونا جهان را فراگرفت و کار به جایی رسید که حالا ایران با ۱۵ ماه تاخیر، بازی‌های باقی مانده در دور دوم مقدماتی جام جهانی را انجام خواهد داد.

در این ۱۵ ماه تیم ملی ۳ بازی دوستانه برگزار کرده و در هر سه بازی مقابل ازبکستان، بوسنی و سوریه پیروز شده است. شرایط فنی تیم ملی، مناسب به نظر می‌رسد اما شرایط گروه با توجه به نتایج ایران در بازیهای قبلی، پیچیده است.

با توجه به کنار رفتن کره‌شمالی از ادامه مسابقات، شرایط صعود به عنوان تیم دوم پیچیده‌تر از قبل هم شده است و مفهوم آن این است که تیم ملی برای قطعی کردن صعود خود به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی، شاید نیاز به پیروز شدن در هر ۴ بازی خود داشته باشد و چه بسا با ۳ پیروزی و یک تساوی هم ایران نتواند به مرحله بعدی صعود کند.

نخستین بازی ایران در ادامه بازیهای مرحله امروز پنجشنبه (۱۳ خرداد/۳ ژوئن) مقابل هنگ کنک در منامه پایتخت بحرین برگزار می‌شود.

چند روز پس از انتشار گزارش‌هایی درباره یک شرکت هنگ‌کنگی طرف قرارداد فدراسیون فوتبال ایران،‌ گزارش شده است که این شرکت قرارداد خود برای ارائه خدمات سیستم کمک‌داور ویدیویی (VAR) در ورزشگاه آزادی تهران را لغو کرده و حاضر به ارائه این خدمات نیست.

به گزارش مهر، این اقدام شرکت «سیمپلی لایو» می‌تواند باعث «گرفتن میزبانی از فدراسیون فوتبال ایران در ادامه بازی‌های انتخابی جام جهانی قطر شود».

قرارداد این شرکت با فدارسیون فوتبال ایران، پیش از این با انتقاد روزنامه جوان، وابسته به سپاه، مواجه شد و این روزنامه در گزارشی نوشت که این شرکت هنگ‌کنگی «ماهیت مشکوک» دارد و مدیران ارشد آن اسرائيلی هستند. علاوه بر این، محمد کوثری، نماینده مجلس تهران که از فرماندهان پیشین سپاه است، از احضار شهاب عزیزی خادم، رئيس فدراسیون ایران به مجلس، خبر داد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پیشتر استفاده از فن‌آوری کمک‌داور ویدیویی در دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را از جمله شرایط اخذ میزبانی کشورها اعلام کرده بود.

ایران ابتدا قرار بود با شرکتی به نام «هاکای» برای راه‌اندازی این سیستم قرارداد ببندد، اما این شرکت به دلیل تحریم‌های ارزی ایران حاضر به همکاری نشد و در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا شرکت «سیمپلی لایو» را که یک شرکت هنگ‌کنگی است و دفتر آن در بلژیک قرار دارد را معرفی کرد.

قرارداد با این شرکت برای اجاره تجهیزات در چهار دیدار به میزبانی تیم ملی ایران در انتخابی جام جهانی قطر امضا شد و برای اولین بار در جریان دیدار ایران با کره جنوبی مورد استفاده قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید