به گزارش CNN فارسی، رسانه‌های اسرائیلی شامگاه دوشنبه ۱۴ مارس از یک حمله سایبری به تعدادی از وب‌سایت‌های دولتی این کشور خبر دادند. وزارت دفاع اسرائیل به شبکه خبری KAN TV گفته که دلیل از دسترس خارج شدن سایت‌های دولتی حمله سایبری بوده است.

جروزالم پست نیز گزارش داده که یک گروه هکر ایرانی مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته‌است. در جریان این حملات سایبری سایت‌های وزارت بهداشت، وزارت کشور، قوه قضاییه اسرائيل و نیز دفتر نخست وزیری روز دوشنبه از دسترس خارج شدند.

خبرگزاری‌های داخلی ایران از جمله مهر از “بزرگترین حمله سایبری” علیه تاسیسات اداری اسرائیل سخن گفته‌ و مدعی شده‌اند که وب‌‌سایت موساد نیز هدف این حملات قرار گرفته است.

به گفته دولت اسرائیل مشکل برخی از این سایت‌ها برطرف شده و دوباره در دسترس قرار گرفته‌اند. جروزالم پست همچنین نوشته صفحه اصلی برخی از سایت‌های دولتی از کار افتاده اما دومِین فرعی آنها کار می‌کند.

هم‌زمان تلویزیون دولتی ایران اعلام کرده که سازمان‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی، یک حمله سایبری به سایت اتمی فوردو را خنثی کرده‌اند. ایران اسرائیل را به حملات سایبری علیه تاسیسات اتمی‌اش متهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید