به گزارش CNN فارسی، تیم ملی کشتی آزاد ایران به دعوت فدارسیون کشتی آمریکا، مهیا می‌شود تا در بهمن ماه به آمریکا سفر کند و در دیداری دوستانه برابر رقیب به میدان برود. این همان دیداری است که از مدت‌ها قبل درباره اش تبلیغ می‌شود و کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور را حسابی حساس کرده است.

البته که این سفر بدون حاشیه هم نیست، چون همین حالا «فاکس نیوز» آمریکا در گزارشی تند به علیرضا دبیر، رئیس فدارسیون کشتی ایران تاخته و نوشته چرا به کسی که به طور رسمی شعار «مرگ بر آمریکا» سرداده، باید ویزای آمریکا داده شود تا به صورت آزادانه پا به این کشور بگذارد.

فاکس نیوز در بخشی از گزارشش می‌نویسد: «علیرضا دبیر، که پیش‌تر سابقه گرفتن مدال طلا در المپیک سیدنی را دارد در یک گفت و گوی تلویزیونی رسما عنوان کرده باید فراتر از شعار مرگ بر آمریکا عمل کرد. دبیر گفته است: ما همیشه شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم، اما مهم این است که آن را در عمل نشان دهیم. بعضی‌ها زیاد حرف می‌زنند، اما کار زیادی نمی‌کنند. ما باید این را شعار را در عمل ثابت کنیم.»

فاکس نیوز در بخشی دیگر از گزارشش نوشته علیرضا دبیر در شرایطی این حرف‌ها را زده که او «گرین کارت» آمریکا را داشته است.

این سایت آمریکایی در ادامه اشاراتی هم به ماجرای نوید افکاری در ایران کرده و از روی کار آمدن چهره‌های نزدیک به دولت در امورات ورزشی نوشته است. گفتنی است انتقادات تند از علیرضا دبیر در حالی صورت گرفته که گرین کارت او به دلیل اینکه دبیر سفر زیادی به آمریکا نداشته باطل شده است. ضمن اینکه فاکس نیوز در این برهه زمانی به دولت آمریکا فشار وارد کرده که به دلیل اظهارات رئیس فدارسیون کشتی ایران علیه آمریکا، اجازه ورود او به خاک این کشور داده نشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید