به گزارش CNN فارسي ، بنا بر این گزارش‌ها، انتظاری پس از دعوت به قرار شام، هنگام بازگشت به منزل به دلیل مسمویت غذایی حال او رو به وخامت رفته و در بیمارستانی در یزد، جان باخته است. برخی منابع هم از ناپدید شدن میزبان بعد از مهمانی خبر داده اند. در یک پیام مکتوب از طرف استانداری یزد خطاب به خانواده انتظاری که به امضای استاندار هم رسیده از عبارت «‌شهید» برای ایوب انتظاری استفاده شده است. تصویری هم از حضور مقام‌های محلی در خانه‌ این متخصص پهپادی و موشکی منتشر شده است.

با این حال دادگستری یزد روز یکشنبه ۱۵ خرداد مشکوک بودن مرگ انتظاری را رد و اعلام کرد او بر اثر بیماری درگذشته است.

دادگستری یزد او را کارمند معمولی یک شرکت صنعتی معرفی کرده و گفته با یکی از بستگان این فرد که شایعه‌‌ها درباره مشکوک بودن مرگ او را در فضای مجازی مطرح کرده برخورد خواهد شد.

انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف پیشتر با انتشار بیانیه‌ای خبر درگذشت انتظاری، دانش‌آموخته هوافضای این دانشگاه را اعلام کرده بودند. انتظاری در یزد سکونت داشته و روز ۹ خرداد در گذشته است.

بنا بر گزارش‌ها، این مهندس ۳۵ ساله‌، لیسانس تعمیر و نگهداری هواپیما را از دانشگاه ستاری گرفته و سپس کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی هوافضا را از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کرده بود.

تایمز اسرائیل هم در گزارشی ضمن اشاره به این‌که علت مرگ انتظاری مسمومیت غذایی عنوان شده، به دامنه فعالیت‌ها و پژوهش‌های او پرداخته و نوشته او در یک مرکز تحقیق و توسعه در شهر یزد مشغول بوده است.

خبر مرگ مشکوک انتظاری دو روز پس از انتشار خبر اختصاصی ایران‌ اینترنشنال مبنی بر «حذف فیزیکی سرهنگ علی اسماعیل‌زاده، از فرماندهان واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه به ظن جاسوسی» منتشر شد.

سرهنگ علی اسماعیل‌زاده، از فرماندهان واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران و از همکاران نزدیک سرهنگ حسن صیاد خدایی، روز ۹ دوشنبه خرداد پس از افتادن از بام خانه‌اش در منطقه جهان‌نمای کرج، جان باخته است. ایران اینترنشنال در خبری اختصاصی به نقل از منابع خود مرگ اسماعیل‌زاده را حذف فیزیکی از سوی اطلاعات سپاه پاسداران اعلام کرد.

بلافاصله بعد از انتشار خبر ترور صیاد خدایی، برخی رسانه‌ها دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائيل را عامل مرگ او معرفی کردند و نیویورک تایمز هم آن را به نقل از یک مقام اطلاعاتی آمریکایی تایید کرد.

وابسته به سپاه پاسداران، ضمن حمله به ایران اینترنشنال دلیل مرگ اسماعیل‌زاده را «سقوط از بالکن» عنوان کرد.

همچنین اعلام شد این ماجرا حدود یک هفته قبل (از زمان انتشار خبر) رخ داده است.

شامگاه چهارشنبه چهارم خرداد نیز رسانه‌های ایران از بروز «حادثه صنعتی» در یکی از کارخانجات منطقه پارچین خبر دادند و سپس وزارت دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد در جریان این حادثه «مهندس احسان قدبیگی» فوت کرده و یک نفر دیگر مجروح شده است.

پس از آن نیویورک تایمز به نقل از سه منبع ایرانی و یک مقام آمریکایی خبر داد که این ماجرا در حقیقت یک حمله پهپادهای انفجاری بوده که در جریان آن، ساختمان تحقیقات تولید پهپاد وزارت دفاع هدف قرار گرفته است.

این پست دارای یک دیدگاه است

دیدگاهتان را بنویسید