به گزارش CNN فارسی کمیسیون واکسن آلمان روز چهارشنبه به افراد زیر ۳۰ سال در این کشور توصیه کرد که برای واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ تنها از واکسن فایزر و بیون‌تک استفاده کنند.

نهاد مسئول نظارت و مدیریت کارزار واکسیناسیون در آلمان این توصیه را به منظور کاهش خطر ابتلا به میوکاردیت یا بیماری التهاب عضلات قلب مطرح کرده که برخی شواهد از ثبت مواردی از این بیماری پس از دریافت واکسن مدرنا حکایت دارد.

یافته‌های برخی مطالعات نشان می‌دهد واکسیناسیون مردان و زنان زیر ۳۰ سال با داروی تولیدی شرکت مدرنا سبب التهاب عمدتا خوش‌خیمِ عضله و نیز پیراشامه (پریکارد) قلب می‌شود در حالی که خطر ابتلا به این بیماری برای افراد بالای سی سال وجود ندارد.

این در حالیست که عالی‌ترین نهاد ناظر بر بهداشت و سلامت در فرانسه نیز روز سه‌شنبه به شهروندان زیر سی سال این کشور توصیه کرده بود که از این پس به دلیل احتمال خطر ابتلا به التهاب عضلات قلب واکسن مدرنا دریافت نکنند.

مقامات بهداشتی فرانسه در مقابل برای از سرگیری واکسیناسیون نزد افراد بالای ۳۰ سال به منظور تزریق دوزهای یادآوری با داروی تولید شرکت مدرنا چراغ سبز داده‌اند.

کمیسیون واکسن آلمان همچنین زنان باردار در این کشور را نیز به دریافت واکسن فایزر/بیون‌تک توصیه کرده است.

بر اساس توصیه‌های این کمیسیون تخصصی که زیر نظر موسسه مؤسسه روبرت کخ فعالیت می‌کند در صورتی که افراد دوز نخست واکسن خود را از داروی شرکت مدرنا دریافت کرده باشند نیز بهتر است برای دوزهای دوم و سوم واکسن فایزر/بیون‌تک تزریق کنند.

توصیه‌های مطرح شده از سوی کمیسیون واکسن آلمان قرار است توسط دولت و تشکیلات منطقه‌ای این کشور پی‌گیری و اجرا شود.

به گزارش نهاد دید‌ه‌بان سلامت وابسته به موسسه روبرت کُخ از حدود ۱۲۱.۴ میلیون دوز واکسن تزریق شده علیه بیماری کووید۱۹ در آلمان ۹۲ میلیون دوز به داروی تولیدی شرکت‌های فایزر و بیون‌تک اختصاص داشته و شهروندان این کشور حدود ۱۰.۳ میلیون دوز نیز واکسن مدرنا دریافت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید